Kategoriler
Gündem

Gitarlı Google logosu 166 milyon sterlin kaybettirdi

Gitarlı Google logosu pahalıya mal oldu! 9 Haziran 2011 gününde Google ın ünlü müzisyen Les Paul un doğum gününde yayınladığı elektro gitar logosu tüm dünyadaki internet kullanıcıları arasında bağımlılık yaptı. Google ın klavye tuşlarıyla veya mouse yardımıyla müzik çalmayı sağlayan interaktif logo çalışması internette çok konuşuldu. Ancak Google ın kalıcı bir sayfa haline getirdiği logo, […]

Kategoriler
Gündem

Arıkopter

İlk olarak Akşam gazetesinde tanıtılan il Türk yapımı helikopterin ismi Arıkopter. İlk Türk helikopteri ’arıkopter’ 2010’da deneme uçuşuna başlayacak. İTÜ’de gerçekleştirilen ve bugüne kadar sır gibi saklanan projeyi, Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin ilk kez anlattı.

Kategoriler
Internet

Etohum etkinliğindeyiz

31 Ocak 2009 Cumartesi Yatırım yapılabilecek 15 internet girişimcisi açıklanıyor. İTÜ Maçka İşletme Fakültesinde 31 Ocak Cumartesi günü saat 11:00’de başlayacak olan “etohum hafta sonu”, 17:00 gibi bitecek. Detaylar ve diğer bilgileri bu bağlantıdan alabilirsiniz. Cumartesi günü ben bu etkinliğe katılıyorum, cumaretesi günü programı olmayan arkadaşları da gelmeleri için davet ediyorum.