Kategoriler
Internet

Sinirli kuşlardan yumurta tarifleri

Mashable.com’um haberine göre Rovio firması Angry Birds için bir yemek kitabı çıkarmaya hazırlanıyor. Yemek kitabı tamamen yumurtalı yemeklerden oluşacakmış ve internet üzerinden paylaşımlası bekleniyor.

Angry Birds yemek tarifleri kitabı

Çatık kaşlı kuşları sapanla fırlatarak oynanan meşhur “Angry Birds”ü oynarken canı yumurta çekenlerden misiniz? O halde size güzel bir haberimiz var. Oyunun yaratıcısı Rovio firması sinirli kuşlara özel bir yemek kitabı çıkarmaya hazırlanıyor. Dağıtımını Amazon, Apple ya da Barnes&Nobles’ın yapacağı ve içinde yumurta tariflerinin bulunacağı kitabın bir de uygulaması olacak. Akıllı telefonlara ve tablet bilgisayarlara indirilecek uygulama ile canınız yumurta çektiğinde kuşlardan tarif öğrenebileceksiniz.

Kitap projesi yaklaşık 200 milyon kez indirilen, dolayısıyla dünyanın her yerinden milyonlarca kişinin oynadığı bu sevimli oyunun ilk yan ürünü değil. Finlandiyalı firma Rovio, altın yumurtlayan sinirli kuşlarının oyuncaklarını, tişörtlerini, anahtarlıklarını da satışa çıkarmıştı. Firmanın kitapla da durmaya niyeti yok. Yumurta tarifleri yeterince sevildikten sonra Rovio’nun aklında “Angry Birds” adında bir çizgi film ve kutu oyunu üretmek var.

Dünyada en sevilen akıllı telefon oyunlarından olan Angry Birds, yemek tarifi de verecek. Oyunun yaratıcısı Rovio firması, kahramanlardan yola çıkarak hazırlanan bir yemek tarifi kitabı yayınlayacak. Kuşlar üzerine kurulu oyunla bağlantılı olarak, kitaptaki tüm tarifler yumurta içerecek. Bunun eğlence markası olma yolunda atılan bir adım olduğunu belirten Rovio, televizyon dizisi ve masa oyunlarında da faaliyet göstereceklerini açıkladı.
Domuzlar tarafından kaçırılan yumurtaların peşine düşen kızgın kuşlar 200 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Oyun o kadar sevildi ki tişörtleri, pelüş oyuncakları, anahtarlıkları, telefon kılıfları piyasaya çıktı hatta yakında filmi bile çekilecek. Pek çoğumuzun tutkunu olduğu Angry Birds şimdi de mutfaklara girmeye hazırlanıyor. Oyunun yaratıcısı Rovio firması dağıtımını Barns & Noble, Amazon ve Google’ın yapacağı bir Angry Birds yemek kitabı üzerinde çalışıyor.

30 milyondan fazla tişört, üç milyondan fazla pelüş oyuncağı satılan Angry Birds’in yemek kitabının da büyük ilgi göreceği kesin. Ünlü şeflerin kaleme aldığı yemek kitaplarının pabucu dama atılacağa benziyor. Anlayacağınız yeni trend ’kızgın kuşların’ yemek kitabı olacak.

Kitapta da bizim kuşların vazgeçilmezi yumurta tarifleri yer alacakmış. Domuzlardan korudukları yumurtaları meğer yemek yapmak için saklıyorlarmış! Bu haberleri duyunca ister istemez insanın aklına şu soru geliyor: Acaba aç oldukları için mi bu kadar kızgınlar?

Kaynaklar:
mashable.com/2011/06/08/angry-birds-cookbook
huffingtonpost.com/2011/06/09/angry-birds-cookbook_n_873785.html
milliyet.com.tr/-sinirli-kuslar-dan-yumurta-tarifleri/pazar/haberdetay/12.06.2011/1401375/default.htm
ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/641090-angry-birdsten-yemek-tarifi

Angry Birds mobil cihazların yanı sıra Google Chorme tarayıcısıyla da oyananbiliyor: https://wolkanca.com/eski/angry-birds-browserda-oynaniyor/