Kategoriler
Internet

Friendfeed Facebook un arkadaşlık teklifini kabul etti

Friendfeed blogunda Bret Taylor’ın yazısı, Facebook haber sayfası ve Techcrunch’da yazılan habere göre Facebook Friendfeed sitesini yaklaşık 700milyon dolar gibi bir para ile satın almış.


İlgiliyseniz tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Facebook

Facebook, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alış verişi yapmasını amaçlayan bir sosyal web sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 sınıfı öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm okullar facebook’da mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-mail adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise facebook tüm e-mail adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler.
Facebook Inc.
Türü
A.Ş.
Kuruluş Cambridge, Massachusetts (2004)
Şirket merkezi 156 University Ave Palo Alto, Kaliforniya, ABD
Önemli kişiler Mark Zuckerberg, CEO
Sheryl Sandberg, COO
Matt Cohler, CFO
Çalışma alanı İnternet
Ürünler Arama, Bilişim, Teknoloji
Gelir $300 Milyon USD (2008)
Çalışan sayısı 700 (Kasım 2008)
Web sitesi facebook.com

Friendfeed

Kullanıcıların, internette üye oldukları bloglar, arkadaşlık siteleri, fotoğraf siteleri, imleme siteleri gibi pek çok kaynaklardaki aktivitelerini arkadaşlarıyla paylaşmaları ve yorumlamalarını sağlayan yeni nesil bir sosyal ağ. Friendfeed, Türkçe olarak hizmet veren küresel projelerden biridir. Friendfeed’in amacı internetteki içeriği daha anlamlı ve kullanışlı hale getirmek.
FriendFeed
URL friendfeed.com
Türü Sosyal kümeleme sitesi
Kullanılan diller İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Japonca, Rusça, Sadeleştirilmiş Çince, İtalyanca, Türkçe
Sahibi
FriendFeed Inc.
Yaratıcısı Bret Taylor, Jim Norris, Paul Buchheit ve Sanjeev Singh
Açılış tarihi Ekim 2007

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Friendfeed Facebook un arkadaşlık teklifini kabul etti başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.