Kategoriler
Internet

Forvo: tüm dillerde kelimelerin telaffuzü

Fovro

Forvo sitesinde 195 kadar dilde milyonlaca kelimenin okunuşları kategorilenmiş şekilde kullanıcıların mikrafonlarından çıkan seslerle arşivleniyor. Siteye üye olarak siz de bir kelimenin telaffuzünü kayıt edebilirsiniz, ben ilk kaydımı Erhan Erdoğan ismine yaptım.

Forvo.com'da şu an için 150.000.000 Türkçe kelime seslendirilmiş. Sitede ayrıca kullanıcıların seslendirilmiş kelimelere artı veya eksi puan verme imkanı da var.

Gerçekten harika bir site, hem yabancı dilimizi geliştirme de hem de kendi dilimizdeki kelimelerin telaffuzünü yabancı uyruklu arkadaşlarımıza göstermemiz de çok faydalı.

Fovro sitesi için Firefox arama bölgesine ekleme şeysini buradan edinebilirsiniz. Fovro'nun resmi blogu için buradan.

Site ile tanışmama vesile olan Erhan Erdoğan via Friendfeed.

Eski wolkanca.com’da Forvo: tüm dillerde kelimelerin telaffuzü veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Forvo: tüm dillerde kelimelerin telaffuzü için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.