Kategoriler
Internet

Lazer Epilasyon nerede yaptırabilirim?

Laser epilasyonu güzellik merkezi olarak tanımlanan ve doktorlar tarafından işletilen sağlık kurumlarında yaptırabilirsiniz. Dermatoloji uzmanları, plastik cerrahi uzmanları ya da medikal estetisyen hekimler bu merkezleri kurma yetkisine sahiptirler.

Sadece ruhsatlı çalışan bu merkezler laser uygulamaları yapabilmektedirler.

En önemli ayrıntı, kuaför ya da güzellik salonlarında ehliyetli olmayan kişilere bu uygulamaların yaptırılmamasıdır. Çünkü bu kuruluşların laser kullanma yetkisi yoktur. [laserepilasyon.net]

Epilation au Sabre Laser

SIK SORULAN SORULAR

 • Lazer güvenli midir?
  Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan laser son 30-40 yıldır gelişerek bir çok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından bir yenisi de lazer epilasyondur. Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Lazerin birikici etkisine(Kanser yapıcı) rastlanmamıştır. FDA(Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD ’den İngiltere’ye, Avustralya’ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.
 • Lazer nasıl epilasyon yapar?
  Laserin epilasyon yapma mekanizması; milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, burada ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Kıl kökü kıl üretme kabiliyetini kaybeder.
 • Lazerin geleneksel yöntemlere üstünlüğü nedir?
  Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler, laserin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir
 • Lazer epilasyon nasıl uygulanır?
  Tedavi edilecek alan temizlenir. Bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır. Laser enerjisi deriden geçip tüy folikülündeki pigment tarafından emilir. Saniyeden daha kısa sürede tedavi edilen kıl kökleri etkisiz hale getirilir. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağlı olarak işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Tedaviden sonra, en fazla bir birkaç gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür, işlemden hemen sonra günlük aktivitelere başlanabilir.
 • Neden birden fazla seans gerekmektedir?
  Vücudumuzdaki kılların, doğum, gelişme ve ölüm gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın lasere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için, laser uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide farklı bölgelerde değişmektedir.
 • Lazer epilasyonun alternatifi var mıdır? Evet, kalıcı olmayan traş, tüy dökücü kremler, ağda gibi metotlar alternatif yöntemlerdir. İğneli epilasyon kalıcı bir yöntemdir fakat ağrılıdır, uzun zaman alır, geniş alanlarda uygulama zordur,yapana çok bağımlıdır ve doğru uygulanmazsa leke bırakma ihtimali fazladır.
 • Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir?
  Uygulamadan en az 1 ay öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kıllar kökünden yolunmamış olmalıdır. Son Bir, bir buçuk ay içinde solaryuma gidilmemiş, güneş banyosu yapılmamış olmalıdır. Deri uygulama esnasında bronz olmamalıdır. Bayanlarda adet döneminde uygulama ağrılı olabileceğinden tercih edilmez.
 • Lazer epilasyon esnasında ne olmaktadır?
  Laser cihazı laser ışınlarını oluşturarak el aletine gönderir. El aleti yardımı ile bu enerji istenilen boyuttaki deri bölgesine aktarılır. Enerji kıl tarafından tutulur. Kıl kökünde çok kısa süreli 65 C kadar ısı oluşur. Bu da kıl kökünü bir daha kıl oluşturmayacak şekilde tahrip eder. Uygulama sonrası bölgeye nemlendirici özel kremler uygulanır.Aşırı kızarıklık oluşursa soğuk kompres aralıklı ve kısa süreli uygulanmalıdır. Laser epilasyon ağrısız mıdır?
  Hem evet hem hayır. ilk atışlarda hafif bir ağrı yanma, batma hissi olabilir. Daha sonraki atılşlarda bu his çoğunlukla kaybolur. Çoğu hasta bunu iç çamaşırın lastiğinin çarpma hissi gibi tanımlamaktadır. Çok ağrı duyulursa seans öncesi anestezik krem uygulaması yapılabilir.
 • Alexandrite laser nedir?
  Alexandirate laser 755 nanometre dalga boyundaki ışınlardan oluşmaktadır. Bu dalga boyu kılın yapısında bulunan melanin pigmenti(siyah boya maddesi) tarafından yoğun şekilde emilen ışın demetlerini içerir. Bu sayede laser epilasyonla amaçlanan kıl kökü tahribatı sağlanabilir. Alexandrite laser ışınları diod ve Nd-yag laserlere göre melanin pigmenti tarafından daha yoğun emilmektedir bu durum epilasyon için avantaj sağlamaktadır.
 • Pulse süresi ne anlama gelmektedir?
  Bu özellik enerjinin zamana yayılarak cilde uygulanması anlamına gelir. Etkin dozları cilt tipine göre ayarlanabilmesi bu özellik sayesinde olmaktadır. Böylece cilde zarar vermeden kıl kökü güvenli bir şekilde tahrip edilebilmektedir. Uzun pulse süreleri koyu ciltlere uygulama imkanı sağlamaktadır. Kaç seans gereklidir?
  Laser enerjisi sadece büyüme dönemindeki kıllara etki ettiğinden ortalama 6-8 seans tekrarı gerekli olmaktadır. Seans sayısı kişisel farklılıklar gösterebilir. Seans aralıkları bölgeye ve kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 45 gündür.
 • Sonuçlar kalıcı mıdır?
  Yeni jenerasyon laser uygulamaları 1990 lı yılların sonundan beri etkin olarak uygulanmaktadır. Şayet uygulanan bölgede başarılı sonuç alınmışsa bu sonuç sonraki zaman içinde de devam etmektedir. Aksini iddia eden bildiriler yoktur. Bu sebeple laser epilasyon kalıcı bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Laser epilasyon tedavisi sonuçlarına ait resimler için tıklayın.
 • Uygulanan bölgede deriye hasar verir mi?
  Genel anlamda deride bir hasar oluşmaz. Sadece uygulanan bölgede geçici bir kızarıklık, kıl diplerinde hafif şişlik oluşabilir. Bu saatler içinde kaybolur. Nadiren birkaç gün sürebilir. Bölgeye kısa süreli soğuk uygulaması ve özel nemlendirici kremler problemi genellikle çözer. Çoğunlukla evde bir iki gün krem uygulaması devam ettirilir. Çok hassas ciltlerde ya da yüksek doz laser uygulamalarında yüzeyel kabuklanma gözlenebilir. Çoğunlukla bu kabuklanma günler içinde özel krem uygulamaları ile kaybolur.
 • Hormon bozukluğu olan kadınlarda lazer epilasyon yapılır mı?
  Hormon bozukluğunun en sık karşılaştığımız sebebi; polikistik over sendromu diye tanımladığımız aşırı tüylenme ve adet düzensizlikleri ile birlikte görülen hastalıktır. Böyle bir hastalık varsa tedavisinin başlanması ve oluşmuş olan kılların laser epilasyonla yok edilmesi en doğru yoldur. Tüm hormon bozukluklarında tıbbi tedavi öncelikli yapılmalıdır. Var olan tüyler laser epilasyonla yok edilir.
 • Gebelik döneminde lazer epilasyon yapılır mı?
  Hamilelik döneminde laser epilasyon yapılmasını önermiyoruz. Bu dönemde değişen hormonsal denge nedeniyle başarı oranı düşmektedir. Vücuttaki ödem sebebiyle işlem daha ağrılı olabilmekte ve yüksek düzeydeki bazı maddeler pigmentasyonda artışa buda leke ve yanık riskinde artışa sebep olabilmektedir. Bebek üzerine gösterilmiş ya da bilinen bir yan etkisi yoktur. Bu sebeplerden gebelere uygulama yapmayı önermiyoruz.
 • Erkeklerde lazer epilasyon yapılır mı?
  Erkeklerde artan oranlarda lazer epilasyonu tercih etmektedir. Uygulamada sakınca yoktur.
 • Lazer epilasyon ekonomik midir?
  Evet klasik yöntemlere göre uzun dönem düşündüğünüzde hem ekonomik hem de pratiktir.
 • Seans aralıkları nasıl olmalıdır?
  Laserlerde en etkin tedavi aralığı 45 gündür. Mavi ışık (ppx) bunlardan farklı bir sistem olup 30 günde bir uygulanmaktadır.
 • Tedavi sonrasında iz kalır mı?
  Laser epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat ila birkaç gün içerisinde tamamen kaybolur. Hemen epilasyonun ardından kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.
 • Sedef hastalarında lazer epilasyon yapılabilir mi?
  Sedef plaklarını artırabileceği yönünde bilgiler vardır. Yapılmaması doğrudur.
Bu bir reklamdır
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Lazer Epilasyon nerede yaptırabilirim? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

volkancım gece gündüz düşünmekten kendimi harap ettiğim soruların cevaplarını yayınlamışsın, tebrik ederim.

wolkanca lazer epilasyoncu reklamı çok uzadı başka post reklam verenin yok mu kardeşim selamalr

abi parasını veren veriyor reklamı ne yapabilirim sonuçta reklamverenin amacı sitelerin pagerank ve hitlerinin çoğalması başka bir şey değil.
ekmek parası 🙂

wolkan kardeş post reklam yazılarını bence yoruma kapat. reklam olduğu daha belli olsun, ama sen bilirsin genede..

lazer epilasyon yaptırmadan önce internette ufak bir araştırma yapıp epilasyon yaptıracağımız merkezleri ona göre seçmemizde yarar var. sağlığınızdan olmayın.