Kategoriler
Internet

Flickr Video olmalı mı?

Flickr bir Yahoo hizmeti ve yıllardır fotoğrafçılara kendi fotoğraflarını depolamak, paylaşmak, düzenlemek, organize etmek vs. gibi hizmet verir. Tabi ki fotoğrafçı olmayanların kullanımına da açık bir servis, örneğin blogculara.
Zaman zaman aynı geyik dönmüştür, Flickr video. Bunun olacağını Flickr Video nun önümüzdeki ay geleceği denmiş. Ben görünce inanamadım resmen hayal kırıklığı yaşadım diyebilirm, aynen şu arkadaş gibi. Tamda pro hesap satın aldığım gün bunu öğrendim.

Flickr belirttiğim gibi fotoğraf sanatına dair bir site özünde, Flickr’ın bir video sitesi ile hizmet vermesi ismine hiçte yakışmayacak bana göre. Bu yüzden çok kullanıcı kaybedecektir diye düşünüyorum, çünkü Flickr ile neredeyse gönül bağı oluşturmuş, Yahoo’nun Microsoft’a satılma ihtimali söylentilerinin ortada dolaştığı sırada Yahoo umurumda değil Flickr’ı satmayın Microsoft’a diye kampanyalar düzenleyen bu nitelikli kullanıcı yapısı zedelenecektir diye düşünüyorum.
Fotoğraf sanatına hizmet veren ve bu alanda isim yapmış bir web sitesi neden apayrı bir alan olan video servisine girsin ki? Hem Yahoo Video varken buna ne gerek var?

Flickr Video
Belki bunda başka planlar vardır diye düşünüp, büyüklerimiz bilir diyorum ve huzurlarınızdan ayrılırken teknosohbet.tv den Timur ve Serdar’a selamlarımı iletiyorum.