Feedburner email unsubscribe – Feedburner eposta abonelikten ayrılmak

Feedburner email unsubscribe - Feedburner eposta abonelikten ayrılmakBu makaleyi Feedburner hizmetinin şu adreste e-posta aboneliğini açıkladığı sayfanın henüz Türkçe olmamasından dolayı ve kullanmayı bilmeden veya abone olduktan sonra abone olduğunu unutup e-postaları tek tek benim gönderdiğimi düşünen, bana saçma sapan mailler atan arkadaşlar için yazıyorum.

Bu arada Feedburner nedir diye merak edenleri aramaya, Feedburner kullanan arkadaşları da yeni beta sürümünün istatistik ve diğer gelişmiş araçları kullanmaya davet ediyorum. Feedburnerdan abone olmak için şu bağlantıdan mail adresinizi giriniz.

Feedburner email servisini kullanan bir siteye mail adresinizi yazıp abone olursanız eğer, o siteye yeni bir şey girildiğinde size hergün e-posta gelir. Feedburner a abone olmak için e-posta adresinizi yazıp açılan pencerede gerekli yerleri doldurup göndermeniz ardından da size gönderilen e-posta yı onaylamanız gerekmektedir, yani sizin izniniz olmadan kimse sizi Feedburner da e-posta abonesi yapamaz.

Bir siteye Feedburner dan e-posta ile abone olmuşsanız ve artık bu aboneliği devam ettirmek istemiyorsanız size gelen her mailin sonunda unsubscribe now diye bir bağlantı vardır(tam metin: To stop receiving these emails, you may unsubscribe now.) o bağlantıya tıkladıktan sonra aboneliğiniz kalkar.

Bu yazıda şunları öğrenmiş olduk: sizin e-posta adresinizi sizden başkası bir Feedburner email aboneliğine ekleyemez, Feedburner dan gelen e-postalardan dolayı site sahiplerine yazmanız bir işe yaramaz çünkü aboneliği aktif eden de deaktif edecekte aboneliği onaylayan e-posta nın sahibi yani sizsiniz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.