27 Şubat Dünya Faili Meçhul Kıyak Günü

27 Şubat Dünya Faili Meçhul Kıyak Günü olarak ilan ettik arkadaşlar.

27 Şubat Dünya Faili Meçhul Kıyak Günü

Faili Meçhul Kıyak(FMK) nedir diye merak edenler wolkanca.com/etiket/faili-mechul-kiyak/ ve Tunç Kılınç'ın blogunda aşağıdaki sayfalardan bilgi alabilirler, veya Faili Meçhul Kıyak ne menem bir şeydir diye ben kendimce özetlersem; "iyilik yap denize at ama bir kartvizit ile at onu başkası alıp başka denizlere de atabilsin" diyebilirim.

27 Şubat – Dünya FMK Günü!Çok şeyin bir günü var; hadi gelin biz de ‘Faili Meçhul Kıyak‘ oyunumuzun başlangıç tarihi olan 27 Şubat'ı “Dünya FMK Günü” ilan edelim 🙂

Müthiş bir şey olmaz mı, 27 Şubat‘ın, ileriki yıllarda dünyaya mal olmuş, insanların kendini belli etmeden, tanımadıkları kişilerin yüzünü gülümsettiği bir gün olarak kutlanması? Hayali bile heyecan verici.

Bugünden sonra da Faili Meçhul Kıyak'larımız tabii ki sadece 27 Şubat'la limitli kalmayacak. Oyunumuz bugün, zaman ve mekan limiti olmaksızın oynanabiliyor zaten, bu aynen devam etsin.

Özel bir günümüz olsun ‘umudu'muzun arkasında; FMK'ın bilinirliğini arttırmak ve sonuçta daha fazla insanın yüzünün gülümsemesine katkı sağlamak var. [Önümüzdeki yıllarda belki en heyecan veren FMK fikrini önceden birlikte seçer ve 27 Şubat'ta hep beraber o fikri hayata geçiririz. Ancak sanırım bunun için henüz erken.]

Ufak şeylerle, tanımadığımız insanları mutlu ederek, mutlu oluyoruz. FMK kısaca bu.

Çıkar düşünmeksizin, birilerine ufak bir güzellik yapıyoruz ve o kişi bunu kimin yaptığını bilmiyor. Arkanızda bıraktığınız ise sadece bir FMK kartı.

Kart oyunun bulaşıcılığı ve devamı için gerekli. [Bir de "aa bak birisi burada ne unutmuş" denmemesi için!] Kime, ne zaman, hangi şartlarda bir kıyak yapacağımız da belli olmayacağından, kartları kesip cüzdanda taşıyoruz.

Faili Meçhul Kıyak Kart

Ayrıca 27 Şubat Faili Meçhul Kıyak Günü için, Facebook da https://www.facebook.com/notes/fikir-atolyesi/27-subat-fmk-fikrine-ipad/180408315332638 notunu altına yazacağınız FMK lardan(bireysel olarak yapmayı planladığınız veya yapmak isteyeceğiniz Faili Meçhul Kıyak fikri), en çok beğeni(like) alanı "Apple iPad 64GB (Wi-Fi + 3G)" kazanacak, kaçırmayın, sevin, sevindirin, iyilik yapın meçhul kalın.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.