Kategoriler
Internet

Facebook'un ömrü?

Geçen ofiste de muhabbeti geçti, ben dedim Facebook'un Türkiye’de sansürlenmesine kılıf/neden bu online film izleme siteleri olacaktır bak görün, çünkü şu an tüm online film izleme siteleri Facebook sunucularından yayın yapmakta.

Facebook un ömrü?

Bazı arkadaşlar bu dediğime farklı nedenlerle inanamadı, yok ya olur mu dedi, kapatamazlar vs. dedi.

Facebook videolarında 20dk sınırı var ve kapalı bir grup kurulur ve bu sayede videoları Facebook üzerinden şikayet etme olanağı ortadan kalkar, sonrası biraz teknik bilgi. Sonuçta biraz da insan emeği upload için 20şer dakikalık 4-5 parça ile filmler internette bize sunulur.

Bana sorarsanız yasalar/uygulamalar değişmediyse Facebook'un Türkiye'de ki ömrü Türkiye'de bir Film şirketinin(örn:warner bros.) davayı açmasına bağlı.

Ona göre.

Örnek:

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Facebook'un ömrü?için 6 yanıt

sanıyorum filmleri facebook'a yükleyen site sahipleri de sansürlenemeyeceğini düşünüp buna güveniyorlar. onların açısından bakarsan da sansürlenmesi biraz olay yaratacağı için en güvenilir yerlerden biri de facebook. ayrıca facebook bunun önüne geçmek için bazı çalışmalar yapıyor. bundan dolayı çoğu film ve dizi izleme sitesinde sorunlar çıkmıştı, videolar çalışmıyordu. fakat bunun da üstesinden geldiler yine. 🙂

facebook'u çoğunluk aynı anda kullanmayı bırakırsa veya bırakmak zorunda kalırsa işte o zaman bitmeye başlar diye düşünüyorum.

facebook a sansür koymak şu an bırak demokratik ülkede siyasetçiyi diktatör olsa adamı korkutur.

bu yüzden yemez.

demek isterdim 🙂 daha önce youtube a da demiştik.

bence yer abi. türkiye one minute u koyar affetmez sırası gelsin yeter ki.

ama bunlara gerek kalacağını düşünmüyorum çünkü facebook bu şeylere önlem alır youtube gibi ilgisiz kalmaz.

yıl 2012 oldu fikrim budur.

facebook’u 35 milyon türk kullanırken bunu yapmak çok çok zor. facebook ölecekse bile bu sebepten öleceğini düşünmüyorum.