Kategoriler
Internet

Gizmodo da yasaklanmış

site kapatma Youtube, WordPress engellemelerinden sonra son olarak gizmodo’ya da erişim mahkeme kararı ile engellenmiş. İşin ilginç yanı Gizmodo.com engellenmemiş, live.gizmodo.com engellenmiş.

Devamını bekliyoruz, wolkanca da engellensin, hatta bence Türkiye’de komple internet yasaklansın.

Gizmodo da yasaklanmışiçin 14 yanıt

engellene engellene artık girecek site kalmadı.yakında rapidshare falanda engellenir bizde k. çımızın üzerine oturup üstüne soğuk su içip millete (sözde) internet kullanıyoz deriz.. 😥 volkan bence bunlardan yazılarında bahsetme çünkü bahseden siteleride engelliyolarmış.hey allahım ya ne biçim bir ülkede yaşıyoruz ne zihniyetler var hala..

bu engellemelerin nedenlerini de kamuoyu ile paylaşsalar çok mutlu olucam ama nerde.. opendns kullanın, kullandırttırın engeller canınızı sıkmasın..

şuanda bende griyor ama yuh diyebilrim hatta argo bir kaç kelimede 👿

bu engellemelerle nereye kadar anlamış değilim.bakalım daha nelerle karşılaşıcaz..

televizyon, gazete ve dergilerde sansüre alışmıştık ama bu yeter. sanal dünyada sansüre hayır !!

anlamasak da alıştık artık… bir sonraki ne olacak bakalım, merakla bekliyoruz. msn messenger yasaklansa da kıyamet kopsa 😛

live.gizmodo.com engellenmiş ama gizmodo.com da şuan bir sorun yok galiba.

cidden çok garip… google'yi kapatsalar kökten çözüm olacak 😉

neden tek tek uğraşıyorlar ki?

live.gizmodo.com = gizgizgiz.wordpress.com

bu sebeple engellenmiş gibi gözüküyor. aynı sorun

blog.flickr.com
politicalticker.blogs.cnn.com

sitelerinde de var. bunlar wordpress.com'un vıp blog servisini kullanıyorlar. onun için wordpress.com sansüründen paylarını alıyorlar. muhtemelen bunların dışında birçok site daha aynı sorunu yaşıyor.

ben alışamam kardeşim. ben alışamam böyle saçmalığa. adamın kişilik haklarına saldırı varsa ve kanunlar 'erişim engellenir' diyorsa sadece o blog engellenmelidir. zararlı bir video varsa o sayfaya erişim engellenmelidir. bütün domainin engellenmesi resmen haksızlık. bence kendi kendimize şikayet edip durmayalım. bir bilişim derneğine ya da ne bileyim bir yere başvuralım.