Kategoriler
Internet

Facebook’a girin blogunuzun ziyaretçisi artsın

Internette gezinirken bazı Google Analytics görüntülerine rastladım, ekran görüntülerinde Facebook’da bloglara gelen ziyaretçinin yüksek olduğunu gösteren rakamlar mevcuttu. Örnekler vermek gerekirse şu ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz; Referring Sites of Tamar Weinberg and Referring Sites of Mikemindel
Analizlerime göre, Facebook blog trafiği için büyük bir kaynak. Yani ekran görüntülerinden yola çıkarak analiz yaptım ve bunu kendimce onaylamış oldum. Ve bunu ticari olarak kullanma fikride fena fikir gelmedi bana doğrusu 🙂

Facebook T-shirt

Facebook da blog okurlarınızı bulun ve onları arkadaş olarak ekleyin, dahası olabildiğince geniş bir network oluşturun, ne kadar büyük bir sosyal ağ sahibi olursanız o kadar çok trafik ve o kadar çok ziyaret edilen bir blog sahibi olabilirsiniz. Bunu deneyin ve görün.

Bu bir zincir, sizin ne kadar çok arkadaşınız olursa arkadaşlarınızın da arkadaşları olacak ve arkadaşlarınızın arkadaşları da sizin blogunuza ister istemez gelecektir 🙂 Müthiş bir fikir değil mi?

Matt done WordPress style

Peki blogunuz ile Facebook arasında bağ oluşturmak için neler kullanmalısınız?
Bunun için bir çok Facebook uygulaması var, örneğin bir WordPress eklentisi ile veya diğer Facebook uygulamaları, bunda tamamen özgürsünüz ve gün güne bu uygulamaların sayısı artıyor.