Kategoriler
Tech

Google Alerts ile isminizi, markanızı takip edin

Google Alerts, Google tarafından sunulan hizmetlerden birisidir. Amacı dizinine eklenen her konu hakkında kullanıcılarına haber vermektir.

Google Alerts, bir Google hizmetidir, amacı Google arama dizinine eklenen her istenen konu(keyword) hakkında kullanıcılarına haber vermektir.

Google Alerts eklediğiniz bir kelime(keyword) hakkında Google arama dizinine girmiş yeni bir şey olduğunda sizi bilgilendirir.

Yeni içeriklerin eski içeriklerden ayrılması düşünülerek kullanıcıya esneklik sağlamak ve onun istenen bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlamaya yönelik bir hizmet olarak düşünülmüştür.

E-posta ile abone olunarak faydalanılan bir hizmettir. Hangi içeriklerin alınacağına kullanıcı küçük bir form aracılığı ile kendisi karar verir. Kayıtlar üzerinde daha sonra düzenleme ve silme işlemleri yapılabilmektedir.

” site: ” şeklinde site adresi yazarak yapılan tanımlamalarda, belli sitelerde yapılan belirlenen tanımlamaları anında haber verebilmektedir.

Örneğin benim oluşturduğum bir alert olan “Volkan Yılmaz” kelimesinde yeni eklenen sayfaları bu adresten takip edebiliyorum https://www.google.com.tr/alerts/feeds/04305267210681638588/8113758678198706982

https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Alerts