Kendinizi Facebook’dan tamamen yok etmek, öyle kolay değil

Facebook sadece birkaç yıldır var, fakat dünya ülkeleri ile kıyaslansa şu anda en çok nüfusa sahip ülkelerden biri diyebiliriz, tam 350 milyon ve sürekli yükselen üyesi, resmi rakamlara göre de yılda 700 milyon dolar kazancı var.

Kendinizi Facebook dan tamamen yok etmek, öyle kolay değil

Geçen ay Facebook bir anda tüm üyelerin profillerini herkese açık hale getirdi, bu çok tartışılan bir durum oldu ve çoğu insan Facebook dan tamamen kurtulmayı istedi, fakat bu sanıldığı kadar kolay değil. Girdin bir kere gardaş nereye höö deniyor.

Normal yollarla Facebook da hesabınızı silemezsiniz, sadece dondurabilirsiniz. Fakat biraz inatçı iseniz size birkaç yol gösterebilirim, bu konuda geniş bilgiye shiftdelete.net sitesinde Cem Süer değinmiş; shiftdelete.net/facebookdan-banlanma-rehberi-19739.html

    Facebook dan kurtulmak için:

  • Hack’lenmiş hesap numarası yapmak
  • Sahte hesap açıp şikayet etmek
  • İnsanları rahatsız edin
  • Halka açık gruplarda rahatsızlık verme
  • Kişisel haklara hakaret

Kısaca yukarıdaki 5 kusurlu haraketten birini yaparsanız tamamen Facebook dan kurtulmanız mümkün, aksi taktirde hesabınızı Facebook dan tamamen silmenize imkan yok.

Facebook: http://www.facebook.com

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

çevremdeki kişilerden gelen "facebook hesabımı silemiyorum yalnızca donduruluyor" şikayetlerinden dolayı bir araştırma yapıp yazmıştım bu yazıyı (http://bit.ly/cst8fv) yaklaşık 6-7 ay önce.. bildiğim kadarıyla dondurma işlemi ile aynı şey değil benim bahsettiğim, bunu belirtmek istemiştim. çünkü onay sayfası kısmında hesabımızı tekrar geri getiremeyeceğimizden bahsetmekte..

bkz.
(if you do not think you will use facebook again and would like your account deleted, we can take care of this for you. "keep in mind that you will not be able to reactivate your account or retrieve any of the content or information you have added." if you would like your account deleted, then click "submit.&quot😉

ne demek istediğiizi ben alnamadım sayın mstf(mustafa galiba) vaktiniz olunca ve arzu ederseniz detaylısını yazdığınızda herhalde anlarım.

hesap tamamen silinmiyor kayıtlarda kalıyor buna dondurmak deniyor yani kişi normal yollarda hesabını kaldırmak isterse kullanıcı id numarası sistemde kayıtlı kalıyor kullanıcının profilinin görünmesine gerek yok sistemde kayıtlı kalması silinmediği anlamına geliyor.

yorum için teşekkürler.

konuyu yazdıktan sonra denemediğim için emin olmadığım bir konuydu o yüzden paylaşmak istedim ben tşk ederim.. reklam yapmak gibi birşey aklımdan geçmedi, yorumları editleyebilir veya silebilirsiniz

sitenizin reklamını yapmanıza gerek yoktu ama yani burada yazılabilirken neden gidip başka siteye neyse bahsettiğiniz şey;

bir talep formu, facebook yetkililerine hesabın tamamen silinmesini talep eden bir istek formu, yani gönder dediğinizde hesap silinmiyor yetkililer inceliyor belli kriterleri vardır herhalde uyarsa siliyorlar.

teşekkür ederim.

ben denediğimde tamamen silmek işe yaramıştı hatta yaptığım yorumlar dahi uçmuştu 😀 tabi tamamen silmek içinde, sildikten sonra 14 gün boyunca hesaba giriş yapmamak gerekiyordu sanırım öyle hatırlıyorum.

wolkanca meraba. bir facebook hesabi war. adi, gcan hu
bu hesapta bana ait bilgiler var. oyleki nisanlimla ayrilma konumuna kadar getirdi bizi. 2 senedir sikayet ediyorum bu ben degilim diye ama hic bir degisiklik olmuyor. bu konuda bana yardimci olabilirsen cok sewinirim

gülşah aşağıdaki linklerden sorununa cevap bulabilirsin, orada nasıl şikayet edeceğin yazılı ayrıca mail adreslerine düzgün bir dille sorununu yaz gönder.

http://www.facebook.com/help/?topic=reportabuse
http://www.facebook.com/help/?topic=security

warning@facebook.com
disabled@facebook.com
info@facebook.com
appeals@facebook.com