Kategoriler
Kültür Sanat

Dizi müziklerinin tanınmayan sesi

aysun gültekinKurtlar Vadisi dizisi olsun, Yabancı Damat olsun bunların müziklerine bayılıyorum, Gökhan Kırdar'ın orkestrasına bayılıyorum asıl.

Neyse bahsetmek istediğim Gökhan Kırdar son dönemdeki dizi müziklerinde bir bayanın türkülerini kullanıyor. Bu diziler Köprü, Pusat, Kurtlar Vadisi… Kadının sesini duyduğum anda ağlayasım geliyor. Ve aylar bunun araştırmasını yapıyordum kim acaba diye. Erzincan'a indim yazdım Google'a ve TRT sanatçısı Aysun Gültekin olduğunu öğrendim. Destanlaşan Türkülerimiz isminde albümü de var. Tam da benim gibi gurbet kuşlarına iyi gelecek türküler.

İşte türkülerinden bazıları;

Erzincan a girdim

Ah çekip aleme eylerim feryat (Köprü dizisi)

dizi müzikleri

Muzlupasta iş peşindeeee…

Eski wolkanca.com’da Dizi müziklerinin tanınmayan sesi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Dizi müziklerinin tanınmayan sesi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

dostum sorsaydın söylerdik. 🙂 ben yıllardır dinliyorum aysun güntekin'i. öyle bir iki günde çıkan artistlerden değil, gerçek bir sanatçıdır. en az onun kadar değerli bir diğer trt sanatçısı da "muzaffer ertürk"tür. ama ne yazık ki kimse bu özünde güzel insanları tanımıyor.

merhaba arkadaşım..gercekten sevindim sonunda aysun hanımı keşfedebilmene. ama onu keşfedememiş türkü seven ve aysun hanımı bir kere dinlese vazgeçemiyecek olan çok insan var.. işte böyle insanlara ulaşabilmek ve aysun gültekin in o iç yakan sesini dinletebilmek için çeşitli organizasyonlar yapmak misyonuyla facebookta " aysun gültekin fun club" kurduk..aramiza katilirsaniz şeref duyariz..
saygilar..

"muzaffer erturk"bana gøre turkulerin efendisidir. ama ben o cok değerli sanaciyi ekranlarda daha sik gørmek isterim. yanik sesi ve guclu girtlagi ile cok zor turkuleri icten oksayarak søylemesi insanin yuregine nakis gibi isliyor hel olsun.