Kategoriler
Kültür Sanat

Masallaşan aşk

Elimi uzattığımda dokunacak kadar yakındım sana herzaman, şimdi ise telefonla konuşacak kadar uzak.

Dün telefonla konuştuğumuzda sanki uzun süredir konuşmuyormuş gibi heycanlıydım. Senin sesinden de aynı heycanı taşıdığını anlamıştım. Konuştukça sesini duymanın verdiği sevinç yüzüme yansıyor, bir yandan da derinlere inen bir hüzün ruhuma işliyordu. Konuşmamızın sonunda bana bir paket gönderdiğini fakat alır almaz açmadan aramamı söylemiştin. Bir gün sonra paketi aldığımda dayanamayıp içini açtım, içinde güzel anılarımızdan oluşan bir kaç resim ve parfüm şişesinden çok daha ufak bir şişede renksiz bir sıvı vardı. Parfüm sandım ilk başta sonra olmadığını fark ettim. Seni arayıp sormak için akşama kadar nasıl bekleyeceğimi bilmiyordum, O gün akşama kadar kafamda hep o şişede ne olduğu sorusu vardı.
Akşam olduğunda hemen telefona koştum, seni aradım. Telefonu açar açmaz paketi alıp almadığımı sordun, aldığımı söylediğimde, dayanamayıp açtın dimi dedin. Bende açtığımı resimlere çok sevindiğimi fakat içindeki şişeye anlam veremediğimi söyledim.

O şişenin içindekiler gözyaşlarım dediğinde donup kalmıştım.

Şaşkınlığım ses tonumuda etkilemişti ,kısık ve titrek bir sesle neden böyle bir şey yaptığını sordum.

Ve sen anlatmaya başladın;
İnsanlar sevginin, aşkın elle tutulmadığını söylerler ya yanılmışlar ben tutmanın bir yolunu buldum. O şişedekiler yokluğunda her gece döktüğüm gözyaşları, her damlasında sevgi, aşk, duyduğum özlem var.

Gözyaşları hüznün simgesidir ya bu sefer farklı bu sefer aşkın göstergesi. Ben burada heryerde seni hatırlatacak yüzlerce şeye sahibim ama sen orada beni ve aşkımızı hatırlatacak herşeyden uzaksın, O şişeyi yanından hiç ayırma olur mu…
O şişenin içinde benden, yüreğimden kalıntılar var çünkü…

Bu sözlerinden sonra telefonda hıçkırarak ağlamanı duydum ve zaten söylediklerinden ötürü dolan gözlerim ağlamanla damlamaya başladı. Seni teselli etmeye çalıştım ama ne senin gözyaşlarını nede benimkileri durduracak güce sahip değildim o an için…

O gece yatağıma uzandığımda telefonda söylediklerin devamlı kafamda dolanıyordu. Söylediklerinden ötürü anlatılmaz bir mutluluk vardı içimde.

Ve bu gün anladımki biz seninle git gide masallaşan bir aşkı yaşıyoruz.

Masallaşan Aşkımıza…