Kategoriler
Ivır zıvır

Türkiye’nin en çok kazanan yazarları

Forbes dergisi son sayısında Türkiye’de 2009 yılında en çok kazanan yazarlar’ın listesini açıklamış. Yazdığı kitaplar 522 bin satan ve bundan 2 milyon TL kazanan ELif Şafak listenin başında. 2009 yılının en çok satan kitaplaromdan biri Elif Şafak’ın Aşk isimli romanıydı. Elif Şafak Liste şöyle; Elif Şafak Ayşe Kulin Turgut Özakman Soner Yalçın Canan Tan İskender […]

Kategoriler
Multimedia

Ne kazandığımız mı, neleri yitirdiğimiz mi?

Aşağıdaki kısa film de kadın fotoğrafçı yılın fotoğrafı ödülü alır, çok duygusal bir hikayesi var filmin. Burada izleyebilirsiniz.

Kategoriler
Geyik

Şu isimlere bakın

Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz isimler gerçek, Türkiye’de değiller tabii ki.

Kategoriler
Geyik

Eviniz mi yok? Sıcaktan bunaldınız mı? Dert değil.

Abilerin rahatı süper.

Kategoriler
Gündem

İdil Biret konseri ve karikatürler

Alperen Ocakları üyesi bir grubun Topkapı Sarayı nda ve bir şarap firmasının sponsorluğunda yapılan İdil Biret konserini basması Türkiye’de günlerce konuşulmuştu. Bu baskın Türkiye nin olduğu gibi mizah dergilerinin de bu haftaki konusu oldu. Baskın mizah dergilerince de tiye alındı, birbirinden ilginç karikatürler dergilerin kapaklarını süsledi.

Kategoriler
Multimedia

Sörfçü Clark Little’ın fotografları: “Dalganın içinden”

Clark Little hayatını dalgaları fotoğraflamaya adamış bir insan, bu inanılmaz fotoğraflar ona ait. Fotoğraflarının ismi Dalganın içinde büyülü anlar. Aşağıda gördüğünüz fotoğrafların yanı sıra ücret karşılığında da satılan fotoğrafları mevcut, bunlara ve diğer tüm fotoğraflara keni sitesinden bakabilirsiniz; clarklittlephotography.com. Gerçekten muhteşem fotoğraflar, doğanın güzelliğini bu şekilde yakalayan fotoğraf karelerine bayılıyorum.

Kategoriler
Geyik

Yiyeceklerin en tehlikelisi?

Bir diyetisyen, huzurevinde geniş bir kalabalığa konferans vermektedir: “Midemize indirdiğimiz her şey bizleri her an öldürebilecek kadar tehlikelidir. Kırmızı et kanser yapar, gazlı içecekler midemizin dokusunu tahriş eder, sebzeler öldürücü bakteriler barındırabilir, Çin yemekleri karbonhidrat yüklüdür. Ayrıca hiçbirimiz içme suyunun barındırabileceği mikropların uzun vadedeki etkilerinin farkında bile değiliz.

Kategoriler
Geyik

2009 takvim kızları

İşte 2009 yılının takvim kızları.

Kategoriler
Geyik

Bizim köyde göte göt derler

Yazılarında “göt” kelimesini açık açık kullandığı için mahkemeye verilen Can Yücel, mahkemedeki sözlü savunmasını “Ne diyeyim hakim bey? Bizim köyde göte göt derler” diye bitirir, ancak öncesinde bir de fıkra anlatır mahkemede. (Can Yücel bu davadan beraat etmiştir.)

Kategoriler
Geyik

İnsan vücudunun en yararsız 10 yeri

Plica semilunaris, Sinüsler, Adenoidler / Bezeler, Bademcikler, Kuyruk sokumu kemiği, Saçları diken diken eden Arrector pili kası, 20’lik dişleri, Apandisit, Erkek memesi.