Kategoriler
SEO

Güvenli Arama Aracı Search Console’a taşındı

Google, Güvenli Arama aracını Search Console’a entegre ederek web sitesi sahiplerinin SEO araçlarıyla birlikte uygunsuz içerik ayarlarını yönetmesine olanak tanıyor.

Google tarafından yapılan duyuruya göre Google, Güvenli Arama aracı(SafeSearch) fonksiyonu geçtiğimiz günlerde Search Console platformuna taşındı. Bu hamle, aynı özellikleri ve fonksiyonları korurken kullanıcılara daha entegre bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Google, SafeSearch aracını Search Console’a entegre ederek web sitesi sahiplerinin SEO araçlarının yanı sıra açık içerik ayarlarını da yönetebilmelerini sağlıyor. Google, SafeSearch araçlarını Search Console’a taşıdı! Bu heyecan verici değişiklik, SEO’nuzu optimize etmenize ve hedef kitlenize daha uygun içerik sunmanıza yardımcı olacak.

SafeSearch Aracı Nedir?

Google’ın SafeSearch aracı, web sitesi sahiplerinin arama sonuçlarında görünen müstehcen içerik düzeyini kontrol etmelerine olanak tanıyarak, çevrimiçi varlıklarını hedef kitlelerine göre uyarlamalarını sağlar.

Aracın Search Console arayüzüne taşınması, kullanıcıların artık SafeSearch ayarlarını performans ölçümleri, dizine ekleme durumu ve site hataları gibi diğer SEO araçlarıyla birlikte yönetebilecekleri anlamına geliyor.

Duyuruda Google, “Güvenli Arama aracı işlevselliğini Search Console görünümüne ve kullanım hissine taşıdığımızı ve eskisi gibi aynı işlevselliği koruduğumuzu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Umarız beğenirsiniz!” diyor.

We’re happy to let you know that we’ve migrated the SafeSearch tool functionality to the Search Console look and feel, keeping the same functionality available as before. We hope you enjoy it! https://search.google.com/search-console/safesearch

Neler Değişiyor?

Search Console arayüzüne geçiş bazı görsel ve navigasyonel değişiklikler getirebilir, ancak SafeSearch aracının temel işlevselliği aynı kalmış. Aşağıdaki URL’yi ziyaret ederek araca erişebilirsiniz: https://search.google.com/search-console/safesearch

SafeSearch aracı
SafeSearch aracı

SafeSearch aracı, web sitelerinin güvenli ve uygun bir çevrimiçi varlık sürdürmelerine yardımcı oluyor; bu da günümüzün dijital ortamında giderek daha önemli hale gelmektedir. SafeSearch aracının Search Console’a entegre edilmesi, Google’ın arama ile ilgili araçlarını birleştirme ve daha bütünleşik bir deneyim sunma çabalarının bir parçasıdır. Bu hamle, URL Denetleme aracının ve Dizin Kapsamı raporunun Search Console’a eklenmesine benzer bir yaklaşım.

Kaynak: searchenginejournal.com