Kategoriler
Gündem

Cumhuriyet

cumhuriyet

Eski wolkanca.com’da Cumhuriyet veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Cumhuriyet için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Cumhuriyetiçin 10 yanıt

inanılmaz bir oluşum,dayanışma örneği sergileyen türk halkı!!!(türklerin türk olduğu zamanlarda) ve ne acıdırki şimdi onlardan eser yok!ntv de yayınlanan bir programda bizim yaşımızdaki gençlere belirli tarihleri soruyor spiker 1980 12 eylül ne oldu diyorlar ilgilenmiyorum diye bir cevap.. geneli bunu diyor aslına bakarsanız.ikinci tarih 4 temmuz ve ne acıdır ki bu tarih hemen akıllarına geliyor amerika nın kurtuluş günü neler oluyor neden oluyor acaba biliyorlarmı ki bu ülke nasıl kuruldu neler yaşandı. çok acı geçekten. bu resim umarım biraz olsun geçmişimizi hatırlatır 14 yaşındaki çocukların, analarımızın,babalarımızın nasıl canlarını feda ederek bu vatanı kurtardıkları biraz olsun anlarlar.
ya. sağol volkan yılmaz kim bilir bu soy adına dedenin babası ne kahramanlıkla ne göz karılıklarla aldı (yılmadan)… ben en azından soyadım ve onun veriliş hikayesi ile övünmekten onur duyuyorum ne mutlu türküm diyene!

bu videoyu yapan arkadaşı kutluyorum gerçekten harika fotoğraflar ve güzel müzikler kullanmış çok çok teşekkür ederim.

arkadaşlar ben de diyorum ki bugün cumhuriyet böyle zorluklarla kuruldu önce mustafa kemal atatürke ve onun aziz silah arkadaşlarına allahtan rahmet diliyorum. hepinizden ne olursa olsun evinizin balkonuna bir türk bayragı açmanızı istiyorum görsün dünya görsün böyle vatana sahip çıktıgımızı. tabi herşeyle ülkemizi koruyalım vatanımıza ve tarihimize sahip çıkalım. mehmet akif boşa dememiş allahım bana bir daha istiklal marşı yazdırma diye boşa dua etmemiş. hepimiz için bu ibret dolu tarihimiz için vatanımıza sahip çıkalım bize bölmeye kalkanlara allah böldürmesin. bayramımız kutlu olsun.

cumhuriyetimizin 83.yılında tek temennim bir 83 yıl daha değil 1083 yıl daha bu cumhuriyetimize sahip çıkan evlatlar yetiştirmemiz. matilda'nın dediği gibi (ben de bu konuya bugün değinirim diyordum) şimdiki gençlik 1920 yılında ne olmuştur diyince aval aval bakıyor. simdiki gençlik hip-hap larla geçiriyor zamanını atam..sahip çıkıcaz dedik sana söz verdik atam kalkta gör memleketin halini. sen medeniyet getirdin ülkemize bizlerse bayram kutlamalarına seneye başörtüyle gidicez diye seviniyoruz. ah sen şimdi olacaktın ki dünya ezilirdi önümüzde.. rahat uyuyamıyorsun atam.. söylenecek tek şey var bu vatan bizim kimsenin kuklası olmıcaz sahip çıkıcaz.. ne mutlu türküm diyene

türk' ün cumhuriyete adım adım ilerleyişini tek kareye sığdıran bu resim ve gerçekten çok güzel hazırlanmış bir kliple ( hazırlayan arkadaşı ben de kutluyorum ) kutlamalara katılman çok hoş olmuş.
tebrik ve teşekkür ederim.
hepimizin cumhuriyet bayramı kutlu olsun.

vatanı ve cumhuriyeti emanet ettiğimiz türk gençliği' nin, türk' ün en büyük bayramı cumhuriyet bayramı' nı kutlarız.
" türk genci inkılapların ve rejimin sahibi ve bekçisidir."
sizlerin bekçiliği bizlerin gururudur.
" ne mutlu türküm diyene!"

cumhuriyet bayramını daha yeni kutladık, gelde bu haberi okuyunca mustafa kemal' i bir kez daha sevgiyle anma !

iranlı kadınlardan recm karşıtı kampanya..iran'da kadın hakları savunucuları, zina yapanlara recm cezası verilmesini öngören kanunun değiştirilmesini sağlayabilmek için kampanya başlattı. kampanyanın öncü isimlerinden avukat şadi sadr, recm cezasının uygulanmaması için kanunda değişiklik yapılmasını talep ettiklerini belirtti. kadın avukat, feministlerin yaptığı araştırmaya dayanarak, nisan ayında bir kadınla erkeğin recmedilerek öldürüldüğünü söyledi. avukat sadr, 9 kadınla 2 erkeğin de recm cezasına çarptırılmış olduğunu, bu insanların cezalarının infazını beklediğini anlattı. recm cezasının infazında, erkek mahkum kalçalarına, kadın mahkum ise göğsüne kadar gömülüp ölene kadar taşlanıyor. çukurdan çıkabilenlerin hayatı bağışlanıyor…
http://gaykedi.blogspot.com/