Kategoriler
Gündem

Orhan Pamuk, Cüppesiz hoca vs.

Alıp başımı gideyim uzaklara desenizde televizyon ve gazetelerden kaçamıyorsunuz.
Şu cüppeli hocanın jetski macerası ilginçti adam zengin bir aileden geliyorum binerim arkadaş param var dedi 🙂 resmen benim param var nasıl yersem yerim size ne dedi yani. Heriflerin söylemleri ne yaptıkları ne Allah gerçek müslümanları korusun bunlardan çünkü bunlara göre sakalı olmayan çarşaf giymeyen bile müslüman değil.
Tabi en şiddetli gündem Fransanın “ermeni soykırımı yoktur demenin suçtur” diyen yasa tasarısı 10:30 da oylanacaktı bir bakiim TV ye dedim gördükki Fransız meclisinde 500küsür milletvekilinden sadece 20-25 tanesi katılmış oylamaya hepside yasayı savunanlar bide madam başlarında oturumu yöneten ohh tık diye sorunsuz geçti tabi yasa. Adamlar afrikayı komple sömürmüşler gelmişler bize soykırım yapmışınız diyolar şimdi akıl işi değil bunlar kafayı yemiş adamlar, bu Fransızlara rahat batıyor galiba önümüzdeki günlerde kendilerinin tarihte yapyılarını dünyanın gündemine çıkaracaklar görecez bakalım ne diyorlar. Şunu anlamakta zorlanıyorum; yahu arkadaş eğer varsa bu soykırımı yapan kim? Türk halkımı, Türk devletimi, Osmanlımı yada kim kişi yok mu kim yaptı lan bunu bana neden dokunuyor ucu?Ben Türk vatandaşıyım avrupa birliğine girecek ülke bilmem ne krterleri işte, istiyoruz ülkemizde özgürlükler demokrasinin işlemesin ne biliim insan hakları bunları istiyoruz çünkü biliyoruz biz kendi kendimize bu özgürlükleri insan haklarını getiremeyeceğiz ülkemize getirebilseydik şimdiye kadar getirdik. Herkes şapkasını önüne koysun baksın etrafına kokuşmuşluk, gericilik, iki yüzlülük, sömürü güzelim ülkemde yöneticilerin, seçilmiş yada atanmış insanların saçmalıkları yetersizlikleri korkuları yüzünden bir adım ilerleyemiyor insanlık ne bilime bir hizmet ne insanlık için bir hizmet yok abicim. Allaha şükürler olsun Orhan Pamuk çıktıda Nobel de bizi gururlandırdı yoksa ülkemin insanının övüneceği gururlanacağı şey yok yakınlarda. Ben milletimin tarihi ile gurur duyoyorum ama bu yeni tarihleri yazmamıza engel değil.
Orhan Pamuk Nobel edebiyat ödülü verilmiştir. Bunu veren adamlar Orhan Pamuk’a “ulan bu adam Türkiyeyi yerin dibine soktu bizim tarafımızdadır” diye vermedi, böyle düşünenler sapkın rahatsız insanlardır. Adam herkesten daha fazla bu ödülü hakediyordu ve ödül ona verildi Türk vatandaşı olması bir Türkün bu ödülü alması bu başarıyı göstermesi Milli takımımızın kazandığı maç kadar belki de daha önemli ve gurur vericidir bence çünkü ülkemizin batı medeniyetleri ile aynı düzeyde görmek istiyorsak sadece iktisadi ekonomik olarak değil kültür bilim sanat dallarındada onlarla yarışmalıyız.
Kemerde otel işletmecisi Ali amca 60 yaşlarında eşi bir ingiliz bir oğlu olduğundan bahsetti ve uzun süre avrupada yaşamış. Trizme gönül vemiş bir insan yıllarca yabancı değişik ülkelerden insanlarla ilişki içinde olmuş kısa süre sohbet etme imkanımız oldu söyledikleri fikirleri o kadar yapıcı ve güzelki bu ülkenin gerçeklerini o kadar isabetli tesbit etmişki bir bir söylüyor bana -yavrum bir alman gelir buraya tüm planlarını yapmış olarak adam ufak ayrıntısına kadar planlar ihtimalleri düşünür geleceği düşünür ve gelir buraya tatilini yapar gider. Kendi ülkelerinde yapacakları işlerde geleceği çocuklarını da düşünür ona göre her şeyin temelini sağlam kurar bunun için ya zaten alman malı deyince güvenilirdir. Ve derki amca orada bir satıcı sokaktan geçen müşteriye buyur demez.
Gündem amma kalabalık cüppesiz hocalardan nobele oradan Fransızların yasasına arada Hakan Şükürü unutmayalım. Hakan Şükür o köşelerinde oturup yazan amcalara harika 3 gol gönderdi amcamların hepsine afiyet olsun. Hakan Şükürü seviyoruz oynasada oynamasada gol atsada atmasada o bizim kaptanımızdır.
Bu arada Hıncal abim Kadir Topbaş ve Vali Güler e takmış durumda kaç gündür yazıyor valla Hıncal abi kopartana kadar bırakmaz bilirim.

Hiç kimse değişime karşı değildir, yeter ki ucu kendisine dokunmasın. Ahmet Hamdi Tanpınar