Kategoriler
Gündem

Cem Uzan bize uçak yap

Lafı geldimi ‘burası İranmı kardeşim‘ diyen sözüm ona ilerici arkadaşlara duyrulur o gerici dediğiniz İran kendi uçağını üretti. İran, tamamen kendi üretimi olan F-5 tipi savaş uçağını tanıttı. Sürpriz bir törenle tanıtılan “Azarakeş” adı verilen uçak, İsfahan kenti üzerinde deneme uçuşu da yaptı. [via] ‘İran gibi olacağız‘ diye korkarken, korkarım yakında ‘İran gibi olabilsek‘ diyeceğiz. Belki de Cem Uzan başbakan olabilseydi bize uçakta yapardı.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Cem Uzan bize uçak yap başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Cem Uzan bize uçak yapiçin 13 yanıt

aynen arkadaşa katılıyorum 😉
ve şu kısım "lafı geldimi ‘burası iranmı kardeşim‘ diyen sözüm ona ilerici arkadaşlara duyrulur"
işte bu gerçekçi olmalıyız 😐

ehehehe espiriler süper..

yalnız şunu söyleyeyim, her ne kadar f-5'i f-3'ü falan olsun bizim pilotlarımıza kimse kçk söktüremez.

öğrendim ki amerikadaki dünyaca ünlü tatbikatten büyük bir gururla ayrılmışlar.. o yunanlıların bize yaptığı it dalaşı var ya, en kralını biz yapıyormuşuz..

ite köpeğe çok pis dalarız onu iyi bilsinler..

bırakalım boş lafları pkk neden bitmiyor madem o kadar askeri olarak süperiz de ? daha içimizdekileri bitiremiyoruz adamlar köy basıp 9 köylüyü yürüye yürüye kacırıyorlar.isyan edeni kursuna diziyorlar.
kıcı kıytırık şirketlerde bile arabaların izinsiz geçmeleri için dikenler teller kızaklar oluyorda allahın dağındaki karakolumuzda 2 eri kapının önüne koymaklamı oluyor bu iş !
sallıyorum diyarbakırda 10 tane şehit verdik. hiç duydunuzmu oranın generalinin hesap verdiğini yada tvlere yansıyıp sürüldüğünü?
analar ne şehitler doğuruyor mantığı ile gittikce bizler daha cok kafamızı vuracaz. kıcı kıytırık iran inansanızda inanmasaınızda 5 senye kadar süper güç olma yolunda ilerliyor.
adamların insansız ucan ucaklarıda var. onlar icat etti.
a.q dumun güneydoğusunda biz halen pkk nın telsizleri neden gelişmiş diye bekliyoruz. ulan adamlar gelişiyor işte istihdam var,kaynak var.
içerde bitiremiyorsan kaynakları kes oda olmuyorsa içeride yardım edenleri kes. hiçmi istihbaratın olmaz.
israil ucan kuşdan haberi var. trükiyede bile olup biteni bilmiyorlarsa namert olayım. peki biz?
pkk niye bitmiyor. uzaylımı bu adamlar yer yarılıp içeri mi giriyorlar.
bende doğuya gittim iyi biliyorum neyin ne olduğunu.
artık o pilotlarımız cok iyi askerimiz aslanlar parcası deme lüksümüz yok. yıl 2007 çinden kalkan füze istanbula düşüyor.
nelerden bahsediyorsunuz.
itiraf edilecek bir şey varki oda iranın sıçrama yaptığıdır.
abd nin girmeye tırstığı ülkedir.
ingiltereye meydan okuyup rezil kepaze eden ülkedir.
türkiyenin gelecek adına yapacağı en iyi stratejik olayda iranla ekonomik antlasmalar yapması olacaktır

şimdi yalnış düşünüyorsun..

askeri gücümüz çok büyük ve gelişmiş durumda.. genelkurmay başkanımız açık açık söyledi değil mi verin iznimizi girelim diye.? ee daha ne diyorsun işin askeri tarafı tamam siyasi tarafında sorun var.. başbakanda abd'den korktuğu için buna evet diyemiyor..

şimdi tsk'nın gücünü sakın esirgeme. arkasında çok büyük bir teknolojik gelişim var. bir aselsan bir havelsan buraları biz ziyaret etmen gerek. ülkelerle milyon dolarlık ihale yapılıyor. burdan çok pis para dönüyor demek istemiyorum, büyük bir iş varki ortada büyük bir para var.. ayrıca unutmaki telsizleri çok güzel şekilde dinleniyor 😉

şehitlerimiz için generallerin nasıl hesap vereceğini düşünürsün. generaller yüzünden mi ölüyor onca askerimiz. kesinlikle yanlış birşey söylemişsin. şehit cenazelerinde görmüyor musun generaller komutanlar cenazede saf tutuyor.. babaların ellerinden çocukların gözlerinden öpüyor… bunlar reklam mı.? aslaa… askeriye hiç bir zaman kendini ön plana çıkarmak için reklam yapmaz orası türkiyenin en ciddi en hassas yeri..

bu yazıyı asla iğnelemek için yazmadım. akıldaki yalnış düşüncelerin önüne geçmek için yazdım, asla kayhanovic'e bir saldırı niteliği taşımıyor..

@kayhanovic sözlerine katılmamak elde değil.

türk ordusu sanıldığı kadar iyi değil ama çok büyük bir ordu. zaten genelkurmay başkanlığı da komandolardan daha ileri eğitimli dağda 10 küsür gün tek başına yaşayabilen asker yetiştirmeye başladığını söylemişti.

geleyim iran'a. iran'ın büyük olmasının tek nedeni, nükleer enerjinin kıymetini bilmesi. ülkemizde de nükleer santral kesinlikle şart. yok küresel ısınmaymış, yok greenpeace miş hiç biri ileri düşünemiyor. nükleer enerjiye karşı çıkıyorlar termik santraller nükleer santralden milyonlarca kez daha fazla doğaya zarar veriyor.

bu ülkenin gelişmesi için nükleer enerji şart. artık uzay çağındayız kömürden enerji, sudan enerji elde etme devri bitti. artık nükleerdir, güneş enerjisidir, bu gibi alternatif kaynaklar genişletilmelidir.

iran işte böyle büyüdü. hee pkk konusuna değinecek olursam bence çok büyük gelirlerini uyuşturucudan elde ediyorlar. çünkü uyuşturucunun yetiştirilip dünyaya yayıldığı afganistan ile sağlam bağlantıları var. dünyanın huzuru afganistan'dan geçer.

iran gibi olmak istemem. baskı orada da türkiyeden farklı olarak ters yönlü. fakat memleketimin gelişmiş ileri memleketler seviyesine ulaşmasını isterim. bunun için önce içimizdeki kavganın sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyorum. sağcı solcu dinci dinsiz laik anti laik kürt türk kavramlarını bırakıp çalışmamız ve çalışana desdek olmamız lazım. bizim insanlarımız geri zekalı değil ki imkan verildikten sonra niye yapamasın. türkiye 1943 yılında 6 kişilik ilk türk yolcu uçağını yaptı. fakat imkanlar elvermedi demekki.?

saygılar

sanırım,ülkelerin ilerlemesi ve icraat yapabilmesi için ülkede başörtüsü gibi fındık kabuğunu doldurmayacak olayların büyütüp tartışılmaması gerekiyor. galiba sanırsam herhalde…

ben bizim ordumuz kötü, işe yaramaz anlamında demedim. tepkim şunadır.
80 li yıllardan beri kaç şehit verdik?
hemen 30 bin geliyor akıllara dimi vatandaş,asker vs…
iyide bu 30 bin lafı 99 dada söyleniyordu.
bu ülkenin derdi şehitlerini hemen unutması
bir arakadaş demişki genelkurmay izin istedi tayyip vermedi. türk ordusunun gücünden bahsetmeye calısmış sanırım. iyide güzel kardeşim türk ordusu k.ıraka elini kolunu sallaya sallaya girer hem bu girme işide sıktı artık çünkü biz zaten oradayız.
bizim k.ırakta şu an 1 ile 5 arası karakolumuz var. sınırlarımız dısında..
yıl 95 k.ıraka girdik onbinlerce askerimizlenasıl girdik hatırlarmısınız?
eyyyy ahaliii biz geliyoruz tamammı aloo geliyoruz diye diye dağları taşları bomaladık. pkk oradamıydı? bu adamlar bu kadar salakmı karsılarına gelen düzenli bir ordunun karsısınamı dikilcek?
genelkurmay izin istedi basbakan okey dedi kolpa basın sunu yapıcaz bunu yapıcaz işte türk ordusu su kadar helikopter su kadar komando şu kadar piyade ile girecek….
ee pkk napacak? malmı bunlar ellerindeki keleşlerle bizimi karsılıcak sanıyorsun? kotunu gömleğini giyip silahını bir yere gömüp ırakın içine karışcak. biz mi napacaz 95 yılındaki gibi dağları taşları bombalıcaz…
kıbrısa biz nasıl girdik?
bir gece ansızın gelebilirz edalarıyla, birden aniden beklemiyorlardı bile..
ölee samanyolunun en ucundaki gezegendeki uzaylılar bile duyduktan sonra napayım ben öle operasyonu… karsında düzenli odu olsa amenna savaş kanunları dürüstlüğüile bekler seni stratejini kullanırsın ama karsında kahpece catısan pislikler var.

nemi gerek tim gerek tim
içeri 100 tane komando sokacan yardıra yardıra gidecek ordu sokmucaksın.
bizim derdimiz kürtler mi?
pkk mı
onu bilelim bari türkiyede ki bakış acımı hemen değiştireyim sokaklara cıkıp !
derdimiz pkk kürt ordusu değil..
kürt ordusuna uyarı verirsin ihtar cekersin ya saldır benle beraber yada sana saldırıyorum buda düzenli savaş olur. adı üstünde savaş…

aselsan demişsin allah askına soruyorum 3 tane mühendisimiz öldürüldü. ücüde ardı ardına intihar etti. iri camdan atladı diğeri astı kendini diğeride vurdu
bababak tesadüfe bak 3 arkadaş olacak
3 ü aselsanda olacak
3 ü intihar edecek
ülke yararına bir motor şekli icat edecekler
3 ü öldürülecek
diğer mühendislere akıllı olun ihtarı cekilcek
sonra gelip bana aselsan diyeceksin..

ne varsa içimizde var…yıllardan beridir var. kanayan yara bu akp yönetimin eseride değil yıllardır var. giderilemedide

bir daha söylüyorum ordumu kötüleyen yok ama bende istiyorum artık türk mühendisleri sunu icat etti bunu yaptı falanda filan
örümcek kafalı dediğimiz iran gözl görülür bir meydan okuyor dünyaya o yüzden de helal olsun..
abd girsinde s.ki tutsun yese girer zaten
bizi oyunlarına cekip iranla kapıstırmak istemiyorsada
ben de kayhan değilim

iran ırak gibi zayıf bir ülke değil, öyle olsa abd çoktan iranı da aradan çıkartırdı gelmişken. iran büyük devlettir görüldüğü üzere uçak bile yapabiliyor ki abd nin büzüğü yemiyor.
burada bence yanıbaşımızda nükleer denemeler yapan uçak muçak üreten bir iran ile komşu isek bizde buna karşılık bazı adımlar atmalıyız. yoksa bir gün o nükleer enerjiyi ve silahları bize karşı bir şekilde kullanabilir bu iran. benim kıçımın dibinde adam nükleer denemeler yapacak ben armut toplayacam olurmu öyle şey. bu ülkede bütçenin yardısından fazlası savunma giderlerine gidiyor arkadaş zaten.

çok salakca bir espiri bu video dan hiç bişi anlaşılmıyor bunu iyi diyen arkadaşlarada salak diyorum cümlenizin köküne kibrit suyu sitemeekle.tr.gg siteme gelinde site görün az