Kategoriler
Gündem

Herkes 9 ay askerlik yapacakmış

1981/3 tertip 18 ay askerlik yaptım, tam ben teskere aldıktan sonra askerlik 15 aya düştü. Şimdi de 9 aya düşecekmiş askerlik.

Herkes 9 ay askerlik yapacakmış

Yedek subaylık ve kısa dönem olayı da tarihe karışacakmış, üniversite mezunu olanlar bundan hoşlanmamış ama memlekette üniversite mezunu ile lise mezunu arasında fark var mı asıl onu tartışsınlar sonra gelsinler bunu düşünsünler derim.

Çok acayip yorumlar var bazıları Ahim(Avrupa İnsan Hakları şeyi)e şikayet etmeyi bile düşünüyor, ama ben şöyle diyorum; gençler önemli olan uzunluğu değil işlevi.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/546232-tek-tip-askerlik-geliyor

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Herkes 9 ay askerlik yapacakmış başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Herkes 9 ay askerlik yapacakmışiçin 15 yanıt

son zamanlarda yiğit bulut'a katılmaya başladım. bu ülkede nezaket bile siyaset malzemesi oldu. yiğit bulut'a bu kez, ben hak veriyorum beyler 😆

sanki devlet herşeyini terörünü, heronları, ergenekonu halletti de sayın orgeneral sanki tek dert okuyan insanların askerlik süresiymi,ş gibi ayağının tozuyla askerlik tek tip olacak diyor. zaten iş mi bulacak kariyer mi yapcak geçinebilecek mi diye düşünürken üniversite mezunlarına bir de böyle zaman kaybı yaşatacaklar. inanılmaz bir ülkede yaşıyoruz gerçekten.o kdr sorun arasında gelir gelmez askerlik süresinden bahsetmesi (terör, şehit, heron, ergenekon…) gerçekten komiğime gitti.

üniversite mezunları yine 6 ay olmayanlarda 9 ay olsun alın siza çözüm..

isterlerse tamamen kaldırsınlar, ben terhis olalı 4 gün oldu. artık benim için hiç bir önemi yok, benden sonra gideceklerde umrumda değil 🙂

tamam ama kesin bişey yok eğer düşerse bize vurur mu yani şuan asker olanlara

pekı tam olarak ne zman kesın bı acıklama yapılacak ve yururluluge gececek bılgısı olan var mı?

soranlar olmuş, söyleyeyim.
meclisten geçip, yasalaştığı anda (resmi gazetede yayınlanma zorunluğuğu varsa yayınlandığı anda) askerdeki herkesi bağlar. 15 ay diye gidip 9 ayını doldurmuş herkes terhis edilir. 6 ay diye gitmiş olanlarda 9 ay yaparlar.
bende 6 ay gidecektim, ama kısmet değilmiş 🙂
yaş 27 zor olacak belki ama vatan borcu ödemek gerek.

walla bende bu sene mezun oldm ağustos celbine yetişemedm aralıkda kısa dönem gidicektim
önümüzdeki mayıs ayına kadar çıkmassa sorun yok
yoksa bende 9 ay yapıcam yıllarca oku oku sen git 9 ay yap pff