Kategoriler
Gündem

Internet kesintisi için Türk Telekom açıklama yaptı

Dün akşam 22:00 den sonra tüm Türkiye’de TTNET hatlarında internet kesildi. Kesilmenin boyutu eğer büyük web siteleriniz varsa istatistiklerinden net olarak görebilirsiniz, ya da Twitter mesajlarına bakmanız da kafi. #ttnet

the-internet-a-series-of-tubes

Twitter’da #ttnet hastag ile insanlar mobil cihazları ile TTNET’i proteto etti, ben de birkaç Tweet attım, test ettim Turkcell’in bağlantısı taş gibiydi bana-mısın demedi mübarek. Bu durumdan şunu anladık ki Türkiye artık tamamen mobil abi, bırakın bu işler kablo mablo. Bence o fiber kabloları boşa döşüyorlar, bana sorsalar o paraya 3-5 sağlam uydu gönderirim uzaya tüm Avrasya’nın internetini ben(Türkiye) veririm, Araplara, balkanlara, Kafkasya’ya. Ciddiyim. Biz Ay’a ayak basamadık, uzay gemimizi yapamadık ama şu dediğim işi yaparsak Ruslara da Amerikalılara da bundan kelli biz nanik yaparız. Az akıllı olun ya.

Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz.
Türkiye’nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız, aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye’nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.
http://www.turktelekom.com.tr