Blogger’da benzer yazılar şeysi

Blogger yeni görünüme geçti geçeli bu widgetler blogger da blog yazanların hayatına girdi. Aslında bakılırsa bu widgetlerin hepsi bir betik uygulama WordPress deki gibi php kullanılamadığı için Javascript ile olayı hallediyorlar. Ben hiç sevemedim bu yeni blogger ı haala eski blogger da ısrar ediyorum çünkü bence eski bloggerda kontrol daha da çok bende, yenisinde yok anam widgetmiş yok anam eklentisiymiş falanıymış, kılmış tüymüş uğraşmak istemiyorum açıkçası (: Ben kendi widgetimi kendi yazanlardanım ağabey deyip geçiştiriyorum, umarım eski klasik blogger temasını iptal etmez Blogger uzun bir süre daha.
blogger
Bu blogger widget lerinden bir tanesi de işte benzer yazıları gösteren şey, bunun nasıl yapılacağı şurada yazılı ve Türkçeye de burada arkadaş çevirmiş.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

evet evet ben de yeni bloggeri sevmiyorum.. tamam rahatlikları var bunu kabul ediyorum (görünürdeki) 3 blogumdan 2si yükseltilmiş şablon ama kesinlikle çok sinirliyor..

mesela..
yüksek(!) şablonda widgete bir foto koyup ona link verecegim.. ama yok.. ekledigin fotoya link baglayamiyorsun.. ancak upload edip fotonu html olarak düşeyeceksin linkini fotonu.. ee ne kolaylıgı kaldi ozmn eski bloggerdan.. (hee bunun da bir yolu var deme şimdi 😀 )

eski bloggerin kalkma ihtimali beni korkuttu.. kalkmasin.. çatıya çıkarım çocugumu keserim kalkmasin..

alakasız olcak ama bloggerde kategori oluşturamıyormuyuz ben daha yeniyimde

@batuhan

kategori değilde tag, label, etiket ler var onlar kategori yerine kullanılabilir. yazarken yazı yazma kısmını altına bir bakarsan bir zahmet göreceksin (:

türkçe karakter sorunu olmasa kullanırdım; ama o sorun olunca kötü gözüküyor.

güzel paylaşım alternatiflerden ulaşım sağladım eline sağlık 🙂 tr karakter sorununuda çözdüm eyw 😉