Kategoriler
Internet Teknoloji

Google görsel arama terimi tahmin oyunu

Yeni Zellanda’lı tasarımcı arkadaşımız Grant Robinson tarafından geliştirilen bu oyunun ismi Guess The Google.

Oyun flash tabanlı bir oyun, oyuna başladığınızda karşınıza 20 adet resim çıkıyor ve sizden verilen 20 saniye de bunların Google görsellerde hangi arama terimlerinde sonuç olarak çıkabileceğini tahmin etmenizi istiyor.

Google görsel arama terimi tahmin oyunu

En iyi skoru yapan oyuncular skor tablosunda listeleniyor, İngilizceniz iyi ise denemenizi tavsiye ederim, eğlenceli ve gerçekten yaratıcı bir oyun. Google aramalarına yönelik bu tür daha çok oyun ve eğlenceli şeyler geliştirilebilir.

Arama sonuçlarında bulunan resimlerin hangi kelimeye ait olduğunu bulabilir misiniz? Ücretsiz ve çok eğlenceli bir Google oyunu ile tanışmaya hazırlanın.

Guess the Google adlı internet tabanlı bulmaca oyunu, bir zamanların efsane yarışması Riziko’yu hatırlattı bize. Riziko’da yanıtlar veriliyor ve yarışmacıların en kısa sürede soruyu tahmin etmeleri isteniyordu. Guess the Google da, karşınıza 20 adet Google görsel arama sonucunu görüntüleyip, yapılanın aramanın hangi kelime olduğunu 20 saniye içerisinde bulmanızı istiyor.

Her Resim Bir İpucu

Flash Player 8.0 sürümüne ihtiyaç duyan Guess the Google’da 10 kelimeyi en kısa sürede ve en az yanlış tahmin ile bulanlar, skor tablosuna girmeye hak kazanıyor. 2007 Web 2.0 ödülü alan ve FlashForward finalistleri arasındaki Guess the Google’ı oynamak için herhangi bir yazılım indirmeksizin buraya tıklamanız yeterli.

Haber ShiftDelete.Net'e ait.

Eski wolkanca.com’da Google görsel arama terimi tahmin oyunu veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google görsel arama terimi tahmin oyunu için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

abi oyunu şimdi oyanayacam da baktım ki eklentiyi tutuşturtmuşsun bloğa çok şık durmuş walla
sırf bana ne diyecek diye de bu yorumu yazdım 🙂
bence bu eklentiyi anlat bir yazı da çok güzel millet faydalansın

süper bizim bir arkadaş var o da oyna ama bilmeyende vaer:D süper yawwwwwwww

süper miş ben zaten komşumdan orendim süperr ne güzel icatlar yaparlar