Kategoriler
Konuk Yazar Teknoloji

Formattan önce sürücüleri yedekleyelim

Bilgisayarınızdaki işletim sistemini silip yerine yeniden bir Windows kurmak istiyorsunuz ama sürücüler elinizde olmadığı için sorun yaşamaktan korkuyorsanız, bu korkularınıza DriverMax isimli yazılım son veriyor. Xp ve Vista'da sorunsuz çalışan 2,56 MB'lık bu yazılımı şuradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Ekran görüntüleri

Note: DriverMax only works on Windows Vista, Windows XP and Windows 2003 (all service packs).
DriverMax is a new program which allows you to easily reinstall all your Windows drivers. No more searching for rare drivers on discs or on the web or inserting one installation CD after the other. Simply export all your current drivers (or just the ones that work ok) to a folder or a compressed file. After reinstalling Windows you will have everything in one place!
Most of the situations when Windows is running slower are caused by faulty driver installations. Windows stores all versions of older drivers just in case you want to go back; sometimes it messes up older versions with more recent ones. The Export Wizard will only export the drivers you select by copying the needed files to a folder or a compressed ZIP file.
After reinstalling Windows all drivers will be back in place in less than 5 minutes – sparing you of searching, inserting disc after disk and losing precious time. The Import Drivers wizard allows you to install all the drivers that you exported earlier. The entire operation might take up to 5-10 minutes.
Just one single computer restart will be required after all drivers are reinstalled!
DriverMax is able to display a complete report of all drivers (versions, release dates) installed on your system. This feature can also be very useful when you want to analyze the differences between the drivers installed on different machines.

Format sürücü

Eski wolkanca.com’da Formattan önce sürücüleri yedekleyelim veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Formattan önce sürücüleri yedekleyelim için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

işte program paylaşımı diye ben buna derim. her format attığımda mutlaka eksik driverlar olurdu sanırım artık olmicak : )) teşekkürler.

benim anlamadığım nokta şu :
bu programı formattan önce kuruyoruz. sonra programı çalıştırıyoruz.
bundan sonra ne oluyor? ingilizce açıklamadan fazla bişey anlamadım.
formattan önce yedekliyorsa zaten format atacağız.
ayrıntılı olarak açıklar mısınız?

@sinan

bu programı şu an kullancığın bir bilgisayarın sistemine kuruyorsun, çalıştırıyorsun bu program şu anki bilgisayarının sistemindeki bütün donanımların sürücülerini senin için yedekliyor. daha sonra senin bilgisayarına sen herhangi bir durumdan dolayı, format atar isen bu programla almış olduğun yedek ile windowsu kudruktan sonra tek tek sürücü (driver) yüklemene gerek kalmıyor bu programın daha önce yedekleklediği sürücüleri otomatik hemen kuruyorsun.

kısaca bilgisayarındaki donanımların sürücülerini(driver) yedekler bu şey. sürücülere örnek; ekran kartı sürücüsü, ağ kartı sürücüsü, tv kartı sürücüsü, ne bilim ne sürücüsü.

anladım. peki bu sürücüleri nereye yedekliyor?
benim yalnızca c sürücüm var. bunun için d sürücüsü mü açacağım?

canım veri teknolojisi çok gelişti istersen cep telefonuna yedekle elindeki donanıma göre nasıl istersen oraya yedekle.

teşekkürler kardeş.paylaşımcılık,insanlık,falan fişman.eyvallah