Kategoriler
Konuk Yazar

Formattan önce sürücüleri yedekleyelim

Bilgisayarınızdaki işletim sistemini silip yerine yeniden bir Windows kurmak istiyorsunuz ama sürücüler elinizde olmadığı için sorun yaşamaktan korkuyorsanız, bu korkularınıza DriverMax isimli yazılım son veriyor. Xp ve Vista'da sorunsuz çalışan 2,56 MB'lık bu yazılımı şuradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Ekran görüntüleri

Note: DriverMax only works on Windows Vista, Windows XP and Windows 2003 (all service packs).
DriverMax is a new program which allows you to easily reinstall all your Windows drivers. No more searching for rare drivers on discs or on the web or inserting one installation CD after the other. Simply export all your current drivers (or just the ones that work ok) to a folder or a compressed file. After reinstalling Windows you will have everything in one place!
Most of the situations when Windows is running slower are caused by faulty driver installations. Windows stores all versions of older drivers just in case you want to go back; sometimes it messes up older versions with more recent ones. The Export Wizard will only export the drivers you select by copying the needed files to a folder or a compressed ZIP file.
After reinstalling Windows all drivers will be back in place in less than 5 minutes – sparing you of searching, inserting disc after disk and losing precious time. The Import Drivers wizard allows you to install all the drivers that you exported earlier. The entire operation might take up to 5-10 minutes.
Just one single computer restart will be required after all drivers are reinstalled!
DriverMax is able to display a complete report of all drivers (versions, release dates) installed on your system. This feature can also be very useful when you want to analyze the differences between the drivers installed on different machines.

Format sürücü

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

benim anlamadığım nokta şu :
bu programı formattan önce kuruyoruz. sonra programı çalıştırıyoruz.
bundan sonra ne oluyor? ingilizce açıklamadan fazla bişey anlamadım.
formattan önce yedekliyorsa zaten format atacağız.
ayrıntılı olarak açıklar mısınız?

@sinan

bu programı şu an kullancığın bir bilgisayarın sistemine kuruyorsun, çalıştırıyorsun bu program şu anki bilgisayarının sistemindeki bütün donanımların sürücülerini senin için yedekliyor. daha sonra senin bilgisayarına sen herhangi bir durumdan dolayı, format atar isen bu programla almış olduğun yedek ile windowsu kudruktan sonra tek tek sürücü (driver) yüklemene gerek kalmıyor bu programın daha önce yedekleklediği sürücüleri otomatik hemen kuruyorsun.

kısaca bilgisayarındaki donanımların sürücülerini(driver) yedekler bu şey. sürücülere örnek; ekran kartı sürücüsü, ağ kartı sürücüsü, tv kartı sürücüsü, ne bilim ne sürücüsü.

teşekkürler kardeş.paylaşımcılık,insanlık,falan fişman.eyvallah