Kategoriler
Kültür Sanat

HIM wicked game

Şarkı sözleri

intro:Bm-A-Esus4) Bm A Em The world was on fire, no-one could save me but you Bm A Em It’s strange what desire will make foolish people do Bm A Em I’d never dreamed that I’d need somebody like you Bm A Em And I’d never dreamed that I’d need somebody like you nakarat:(Bm A Em) No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart ..with you (Bm-A-Em) What a wicked game to play To make me feel this way What a wicked thing to do To let me dream of you What a wicked thing to say You never felt this way What a wicked thing you do To make me dream of you No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart ..with you The world was on fire, no-one could save me but you It’s strange what desire will make foolish people do No and I never dreamed that I’d love somebody like you I’ll never dream that I lose somebody like you, no Now I wanna fall in love This world is always gonna brake your heart Now I wanna fall in lust This world is always gonna brake your heart ..with you Nobody loves no-one

https://www.youtube.com/watch?v=4WA2jBMk-Pk

1995 yılının ortalarında Finlandiya’da kurulan H.I.M. (His Infernal Majesty), günümüzde gotik rock müziğini yeniden filizlendiren ekiplerin başında yer alıyor. Topluluğun kendine model aldığı isimler ise Sisters of Mercy ve The Mission U.K.’dır.

H.I.M.’i benzerlerinden ayıran önemli bir özellik, tehditkar melodiler eşliğinde mistik aşk hikayeleri anlatmalarıdır.

“Uyuşukluğumu Johnny Cash ve Roy Orbison’la geçiştirmeye çalışıyordum” diyen şarkıcı ve söz yazarı Ville Hermani Vallo tarafından kurulan H.I.M., Brian Eno hayranı Migé Amour (bas), düzenli olarak Jimi Hendrix dinleyen Lily Lazer (gitar), Gas Lipstick (davul) ve Zoltan Pluto (keyboard)’dan oluşuyor.

Adlarını ilk duyurdukları kısa çalar “The EP 666 Ways to Love”, 1996 yılında yayınladıkları ve İskandinav müzik sektöründe iyi bir satış grafiği yakalayan ilk kayıtlarıdır. Bir yıl sonra çıkan “Greatest Love Songs, Vol. 666”, sadece topluluğun kült statüsünü sağlamlaştırmakla kalmadı, aynı zamanda onların dünya çapında bir ün elde etmeleri için ilk adım oldu. Chris Isaak’den yorumladıkları ‘Wicked Game’, büyük bir liste başarısı yakaladı. Bu albümün hemen ardından topluluk, tüm Avrupa’yı hedefleyen bir turne gerçekleştirdi. Üç yıl sonra çıkan H.I.M.’in ikinci albümü “Razorblade Romance”, yine büyük bir müzikal ve ticari başarı kazandı; ünlerine ün kattı. Daha önce White Zombie ve Nine Inch Nails ile çalışan yapımcı John Fryer, topluluğu birinci lige taşıdı. “Deep Shadows And Brilliant Highlights” 2001, bir buçuk yıllık sıkı bir çalışmanın ürünü olan 10 şarkıdan oluşan çalışmaları “Love Metal” 2003 yılı sonunda çıktı.

2004 yılına gelindiğinde ise; And Love Said No-Greatest Hits 1997-2004 adlı albümlerini çıkardılar. Albüm And Love Said No adlı yeni bir şarkıdan ve ’97-’04 yılları arasından seçme 15 Him şarkısından oluşuyordu -ki bazı şarkılar bu albümde yeniden yorumlandı yanlış bir bilgiye sahip değilsek. Albümdeki yeni şarkıya klip de çekildi. Sonra bir sonraki albüm için çalışmalara başlandı ve 2005 yılı Eylül ayı sonlarında Dark Light isimli albümlerini çıkardılar. Albümün ilk klip ve çıkış şarkısı olarak Rip Out The Wings Of A Butterfly seçildi. İkinci klip ise Killing Loneliness şarkısına geldi ve bu şarkıya 2 farklı klip çekildi.. Grup bu arada DVD de çıkarmıştır.

Şu anda konserler devam etmekte ki grubun resmi internet sitesinden açıklanmaktadır.

HIMzone666 & HIMzone666.forum

H.I.M. Resmi İnternet Sitesi