Kategoriler
SEO

Redirectinator: URL Yönlendirmeleri takip aracı

Redirectinator, SEO Yönlendirmeleri ve Takibi İçin Google Sheet Dokümanı ,Jeff Louella – The Tech SEO

Redirectinator isimli Google Sheet dokümanı URL’lerin yönlendirmelerini takip edip puanlayabiliyor, formül çok basit.

SEO işinde URL’lerin durum kodları / yönlendirmeleri çok önemli bir husus, hem kullanıcılar için hem de crawler botlar için yol gösterici olan yönlendirmeler ister 301 ister 302 veya nasılsa öyle olsun SEO performansına direkt olarak etki ederler bu yüzden yönlendirmeleri doğru yapmak ve takip etmek önemlidir.

The Tech SEO’nun oluşturduğu Redirectinator isimli bu Excel(Google Sheet) formülü URL’lerin kaç defa yönlendirildiğini, 301/302 veya neyse nasıl yönlendirildiğini ve sonuç(final URL) URL’ini otomatik olarak gösterebiliyor, yapılması gereken kontrol edilmesini istediğimiz URL’leri ilk sütundaki alana yapıştırmak.

Buradan ulaşabilirsiniz: thetechseo.com/seo-tools/redirect-checker/

Redirectinator: A URL Redirect Monitoring Spreadsheet

Kolay gelsin.

Not: Bana uzun zamandır çok soru geliyor SEO eğitimi veriyor musunuz diye ve ben de maalesef hayır diyorum çünkü zaman/ücret noktasında bireysel olarak beni karşılamıyordu, ancak 3 adet eğitim paketi oluşturmak istedim(beginner/intermediate/advanced) ve şimdi en azından fiyatları görüp bir daha sormazlar 🙂 Veya bastırıp parayı tecrübemden faydalanabilirsiniz, şirketler için sorun yok danışmanlık vermekteyim.

SEO Terimleri Sözlüğü
HTTP Durum Kodları ve SEO: Google tarafından HTTP durum kodlarının bir sitenin arama sonuçlarındaki görünümünü nasıl etkilediğini gösteren yeni bir doküman yayınlandı.
WordPress sitenizi başka adrese taşıdığınızda yapmanız gereken
WordPress URL yapısı nasıl değiştirilir ve eski bağlantılar nasıl yönlendirilir:
WordPress kalıcı bağlantı ayarları ve eski URL’ler nasıl yenilerine yönlendirilir.
Cloudflare ile sayfa yönlendirmeleri kullanmak: Cloudflare ile sitenizin tamamını veya bir kısmını yönlendirmek.
HTTP Status Code sorgulamak: HTTP Status Code Checker | httpstatus.io ile bir web sitesinin veya herhangi bir web adresinin HTTP durum kodunu sorgulayabilir ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.
HTTP Durum Kodları ve SEO: Google tarafından HTTP durum kodlarının bir sitenin arama sonuçlarındaki görünümünü nasıl etkilediğini gösteren yeni bir doküman yayınlandı.