Kategoriler
SEO

Markanızın Görünürlüğünü ve Güvenilirliğini Oluşturmanın Kesin Yolu

Profesyonel görünümlü HD videolar mı tasarlamak istiyorsunuz? Sezgisel çevrimiçi video düzenleme programı sayesinde artık videoları düzenlemek çok daha eğlenceli.

Geçmişte, pazarlama stratejisinin önemli bir kısmı, satılan ürün veya hizmeti temsil eden görsel reklam geliştirmekten oluşuyordu. Bir reklam şablonu bulmak, reklamınızın nasıl görüneceğini net bir şekilde anlamak için bu aşamada çok önemli bir rol oynar. Ardından, karşılayabileceğiniz en geniş kitleyi satın almak ve ardından reklam kamuoyunun görüşüne sunulur.

Dijital, doğası gereği organik ve katılımcı olduğundan, müşteriler marka mesajlarınızı tüketerek, geliştirerek ve benzeri görülmemiş bir kitleye yayarak sürece aktif olarak katılırlar.

Bir tüketicide güven oluşturduğunuzda, sizden tekrar satın alma eğilimi çok daha fazla olacaktır. Müşterilerin bir ürünün kalitesini ve ihtiyaçlarını karşılamadaki güvenilirliğini algılaması, nihai satın alma kararlarındaki en önemli iki faktördür.

Bu, video çevrimiçi reklamcılığın şirketiniz için en belirgin hale geldiği zamandır. Çevrimiçi reklam, yalnızca markanızı ve ürünlerinizi tüketicilerin önüne çıkarmakla ilgili değildir. Video reklamcılığında güvenilirlik oluşturmak çok önemlidir.

İşte markanızın görünürlüğünü ve güvenilirliğini artırmanın bazı yolları.

Markanızın hikayesini paylaşarak işe başlayın

Potansiyel müşteriler, şirketinizin uzun soluklu bir tanımını okumakla ilgilenmez. Müşteriler, bir şirketin değerleri, ilkeleri ve kimliği ile kuruluş ve yol gösterici ilkeleri hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgilenir. Bu, “köşe taşı” videolarının öneminin netleştiği zamandır.

Video, markanızın hikayesini anlatmak ve hedef kitlenizle bağlantı kurmak için güçlü bir araçtır. İşleri başlatmanın bir yolu, markanızın hikayesini paylaşan ve şirketinizi dünyaya tanıtan bir video oluşturmaktır. Bunu etkili bir şekilde yapmak için, çekici ve ilgi çekici bir anlatım oluşturmanıza yardımcı olacak bir video düzenleme programına ihtiyacınız olacak. Çok çeşitli video düzenleme programı biri kendi özellik ve yeteneklerine sahip Online Video Editor, Online Video Yapma Programı.

Bu videolar, tutarlı bir marka kimliği oluşturmak ve mesajınızı müşterilere iletmek için çok önemlidir. Bu videolar mutlaka ürün veya hizmetlerinizi içermez, ancak tüketicileri şirketinizi benzersiz kılan özellikler ve sizden neler bekleyebilecekleri konusunda bilgilendirir.

Bunun gibi videolar, şirketinizin faaliyet gösterdiği mahalleyi ve bölge üzerindeki olumlu etkisini de vurgulayabilir. Diğer reklam biçimleriniz bu tür videolara referans verebilir ve bunlardan haberdar olabilir. Tüm pazarlama stratejiniz, bu videoların her zaman geçerli olan hayati bilgilerine dayalı olarak oluşturulabilir. İşletmeler geliştikçe ve yeni zorluklarla karşılaştıkça marka kimlikleri zaman zaman yeniden gözden geçirilmeli ve gözden geçirilmelidir.

Gerçek Müşterilerin İncelemelerini ve Görüşlerini Kullanın

İnsanlar, daha önce bir ürünü denemiş olanların tavsiyelerine güvenme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, başkalarından olumlu tavsiyeler almak ve işle doğrudan ilgili olmayan kişiler tarafından yazılan incelemeleri okumak çok önemlidir.

Etkili bir müşteri referansı yazmanın anahtarı, müşterinin üstesinden gelmek zorunda olduğu zorlukları detaylandırmaktır. Bir referansın yanında, şirketin müşterinin sorununu çözmesine nasıl yardımcı olduğuna dair bir açıklama yer alır. Son olarak, referans, ürünü veya çözümü kullandıktan sonra deneyimledikleri sonuçları ve şirket hakkında ne hissettiklerini özetlemelidir.

Görüşler, tartışılan sorunları yaşamış gerçek tüketicilerden gelmelidir. Şirketiniz için mükemmel temsilciler olacakları için en sadık müşterilerinizle iletişime geçin. Markanın geçmişini ve ürün veya hizmetinizin rakiplerinden nasıl daha iyi olduğunu tartışmaya açıktırlar.

İşletmenizin Buna Nasıl Uyduğunu Sergileyin

Pazarlamanızda sektördeki öne çıkanları kullanmak, pazarı ve sattığınız ürünleri anladığınızı göstermenin harika bir yoludur. Firmanız daha fazla veri alır ve hedef kitleniz muhtemelen ilgilendikleri ürün ve hizmetler hakkında daha fazla ayrıntı alır

Sektörünüzdeki yeni ürün tasarımları, teknolojik gelişmeler ve diğer gelişmeler tartışılabilir. Bir sonraki endüstri konferansı hakkında en son güncellemeleri ve bilgileri paylaşın.

Alanınızla ve ürünlerinizle ilgilenenlerin ilgisini çeken, şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir. Bölgenizdeki diğer şirketlere katılabilir ve çevrimiçi fotoğraf videoları yapın, ortak girişim olarak kapsamını genişletebilirsiniz. Bu adımı atarak siz ve diğer şirketler, video alışverişi yaparak ve karşılıklı olarak yardımcı işletmelerden oluşan bir topluluk oluşturarak erişiminizi artırabilirsiniz.

Müşterilerle Doğrudan Etkileşim Anahtardır

Video yoluyla iletişimin tek yönlü olması gerekmez. Hiç de bile. Videolarınız sürükleyici ve ilgi çekiciyse, müşterilerin markanızı olumlu bir şekilde görme ve sizden satın alma olasılığı daha yüksektir.

Bir fotoğraf videosu oluşturduğunuzda ve bu yalnızca tanıtım veya takip olmaksızın paylaşıldığında, izleyiciler şirketinizle ilgili sorunları dile getirmekten çekinebilirler.

Sosyal medya yarışmaları Sosyal

Medyada, katılımcılardan çevrimiçi bir fotoğraf videosu çekmelerininve yayınlayın ve ardından diğer kullanıcılar en çok beğendikleri girişlere oy verir. Katılımcılar, şirketinizin görünürlüğünü artırarak daha fazla oy almak için bağlantıyı arkadaşları ve aileleriyle paylaşacak.

Sektörün marka elçileriyle

Bağlantı kurun, sektörün en önde gelen marka elçileriyle iletişim kurun. Marka elçileri, kapsamlı endüstri bilgisi ve ürünlerinize olan tutkusu ile sorumlu ve bağımsızdır.

Onlarla iletişime geçebilir ve ürünlerinizi nasıl kullanıma sundukları ve şirketinizi neden istisnai buldukları hakkında daha fazla bilgi isteyebilirsiniz. Bir müşterinin görüşleri hakkında onlarla görüşerek daha fazla bilgi edinebilir ve aynı zamanda tüketicilerinizle güven oluşturabilirsiniz.

Influencerlara dayalı pazarlama

İşletmenizin bilinirliğini artırmak, influencerlarla ilişkiler geliştirerek de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Pazarınızda, işlerini rekabet etmek yerine tamamlayabileceğiniz mevcut etkileyicileri bulun.

Videolardaki pazarlama etkileyicileri, yeni bir kitleye ulaşmak ve marka güvenilirliğini geliştirmek için müthiş bir yaklaşımdır. En önemli şeyler, izleyicileriniz için uygun etkileyicileri bulmak, sunumunuza biraz özgünlük katmak ve insanların etkinliğe katılmasını mümkün olduğunca basit hale getirmektir.

Sonuç

Pazarlama kampanyaları bir markanın güvenilirliğini ve görünürlüğünü artırma yollarından sadece birkaçıdır. Tutarlı bir yaklaşıma bağlı kalarak, yeniliği benimseyerek ve pazarlama stratejilerini işletmenizin pazarlama planına benimserken bir dayanıklılık ruhu göstererek şirketinizin zirveye tırmanışını izleyin.

Çarpıcı videolar oluşturmanın, altyazı eklemenin ve kitlenizi büyütmenin kolay yolu, VEED.IO Video editor

FlexClip – Çevrimiçi Video Düzenleyici

FlexClip, dakikalar içinde pazarlama videoları ve aile hikayeleri oluşturan ücretsiz, basit ama güçlü bir web tabanlı video oluşturucudur.

  1. Çevrimiçi tabanlı platform ve kullanımı kolay.
  2. Dinamik metin, yer paylaşımları, widget’lar, logolar ve daha fazlası hakkında zengin animasyonlu öğeler.
  3. Milyonlarca telifsiz medya kaynağı.
  4. Video ve müzik kırpma, görüntü ayarlama, en boy oranını değiştirme veya efektler, seslendirme ve filigran ekleme için kapsamlı ve güçlü video düzenleme aracı.
  5. Dahili ekran/web kamerası kaydedici.

FlexClip ile ilgili daha fazla ayrıntıyı buradan kontrol edebilirsiniz: https://www.flexclip.com/.

Ssemble – Online Video Düzenleyici

Ek olarak ssemble.com online video düzenleyici de hoşunuza gidebilir.