Kategoriler
Eğlence

En iyi 10 true story film True Story yani konusu gerçek bir hikayeye dayanan en iyi 10 filmi listeledim.

True Story/gerçek hikayelere dayanan filmler, sinema dünyasında özel bir film türüdür. Her ayrıntıya veya diyaloglara kadar gerçek olmayabilir, filmler her zaman geniş anlamda bir kurgudur – ve gerçek hayattaki olaylarla uğraşan film yapımcılarının bazı konularda gerçekliğin dışına çıkmak zorunda olduğunu biliyoruz.

Kategoriler
Eğlence

Kasım ayında izlenebilecek en iyi 10 film Kasım ayı itibariyle romantik komedi sezonuna girdiğimizi düşünüyorum.

Son birkaç haftadır dünya olarak fazladan stressliyiz, hem ABD seçimleri hem pandemi şartları hem de hemen her ülkede olan çeşitli sorunlar. Bunun üstesinden gelmek için film izlemeyi öneriyorum, 10 film önerim; romantik, komedi ve farklı filmler. Netflix, Amozon Prime Video, Disney Plus, Hulu, HBO vs. her ne abonesi iseniz bu filmlerin hemen hepsi onlarda var.

Kategoriler
Eğlence

İzlemeniz gereken Yılmaz Güney filmleri 114 filmde oyuncu, 26 filmde yönetmen, 15 filmde yapımcı ve 64 filmde senarist olan Yılmaz Güney'in izlemeniz gereken filmleri.

1 Nisan 1937 Adana doğumlu Yılmaz Güney 9 Eylül 1984’de Paris’de yaşamını yitirdi. Sanatçı; sinema oyuncusu, yönetmen, senarist ve yazardır, özellikle Çirkin Kral dönemi sonrasında yazdığı Cannes ödüllü Yol, Sürü, yazıp yönettiği ve oynadığı Umutsuzlar, Baba, Ağıt, Endişe gibi filmleriyle tanınır.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 30 Kemal Sunal filmi Kemal Sunal'ın IMDb’de en yüksek puan alan 30 filmini listeledik.

10 Kasım 1944, İstanbul’da doğan Kemal Sunal 3 Temmuz 2000, İstanbul’da vefat etmiştir. Oynadığı karakterlerle Kemal Sunal, Türk sinema tarihine damga vuran oyunculardandır. 4 gün sonra doğum günü olan unutulmaz sanatçı Kemal Sunal’ı ayrıca saygıyla anarız.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 30 Şener Şen filmi Şener Şen'in IMDb'de en yüksek puan alan 30 filmini listeledik.

26 Aralık 1941, Adana doğumlu Şener Şen sanat hayatına İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkarak başladı, aslında babası Ali Şen gibi sinema sanatçısı değil de tiyatro sanatçısı olmak istiyordu. Radyo tiyatrolarında da oynadı, ancak tiyatrodan elde ettiği kazanç yetmediği için sinemaya girmek zorunda kaldı.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 31 Netflix filmi Netflix'te izlenmesi gereken en iyi 31 film. Bu gece ne izleyeceğinizden emin değil misiniz? İşte Netflix'in sunduğu en iyi filmlerden bazıları.

Netflix’in sonsuzluğunda sıkışıp kalmış olabilirsiniz, umarım bu liste ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olur. Zaman zaman Netflix, Oscar’lı çok iyi yönetmenlerin çektiği müthiş orijinalleri sunuyor, aynı zamanda mütevazı boyutta bir ekran için mükemmel olan çok sayıda küçük hikâyeyeler de içeriyor.

Kategoriler
Eğlence

60+ ücretsiz izlenebilecek Charlie Chaplin filmi Youtube, Wikipedia ve archive.org üzerinden ücretsiz olarak izlenebilen 60'dan fazla Charlie Chaplin filmi.

977’de Noel Günü’nde ölen film ikonu Charlie Chaplin’i web’de bulunan ve Youtube/Wikipedia/archive.org sitelerinden ücretsiz izlenebilen 65 Chaplin filmini listeleyerek anıyoruz. Aşağıda, 1917’de çekilmiş dört filmi bir araya getiren bir Chaplin mini film festivalini bulacaksınız: The Adventurer, The Cure, Easy Street ve The Immigrant. Ve aşağıda düzgün bir listede düzenlenmiş 60’tan fazla başka film bulacaksınız.

Kategoriler
Eğlence

Tüm zamanların en seksi 40 filmi Oscar ödüllü olanlardan, komedilere kadar bu filmler sinematik cinselliğin kapsamını öne çıkarıyor.

Sinema tarihinde şimdiye kadar çekilmiş en iyi filmler içerisinden seks hakkında olan ve online izlenebilen(Amazon Prime Video/Netflix/Youtube) 40 tanesini listeledik.

Kategoriler
Eğlence

Netflix’deki en iyi korku filmleri Netflix üzerinden izlenebilen en iyi korku filmleri listesi.

Netflix’de izlenebilir en iiyi filmleri listelemeye devam ediyoruz. Bir önceki yazımda en iyi gerilim filmlerini listelemiştim, şimdi de en iyi korku filmlerini listeliyoruz.

Kategoriler
Eğlence

Netflix’deki en iyi gerilim filmleri Netflix'den izlenebilecek en iyi gerilim filmlerini listeledik.

Yeni bir Netflix film listesi önerisiyle karşınızdayım. Algoritmalar kusurlu şeylerdir ve Netflix’de izleyecek film önerisi bulmak aslında kolay değil, bu listeyi yapmamızdaki neden gerilim filmlerinden en iyilerini bulup sunmak.

Kategoriler
Eğlence

Online izlenebilecek 25 Sean Connery filmi Geçtiğimiz Cumartesi günü 90 yaşında ölen İskoç aktörün online platformlardan izlenebilen unutulmaz filmleri 📽

Sean Connery’nin sert karizması ve yakışıklılığı, güvenebileceğiniz bir karakteri oynasa da oynamasa da 10’larca yıl beyaz perde de oldu, hiç kuşkusuz 20. yüzyılın sinema ikonlarından biriydi. Sinema tarihinde bir efsane daha geldi ve geçti. #SeanConnery

Kategoriler
Eğlence

90’larda çıkan en iyi filmler 1990'lı yıllarda çıkan, izlemeniz gereken en iyi filmlerin listesi.

Yeni bir film listesiyle karşınızdayım, bu listede 90’lı yıllarda vizyona giren en iyi ve izlemeniz gereken filmleri(bana göre ve izlediğim) derledim.

Kategoriler
Eğlence

Amazon Prime Video’daki en iyi 11 film Pandemi döneminde birçok farklı film listesi yaptık, şimdi de Amozon Prime Video'daki en iyi 11 filmi listeledim.

Amozon’un Prime aboneliği Türkiye’ye geldiğinde çok sevinmiştik, ilk 30 gün ücretsiz ve aylık sadece ₺7.90 olması e birçok avantajı var bunlardan biri de Amazon Prime Video.

Bu pandemi döneminde birçok farklı film listesi yaptık, şimdi de Amozon Prime Video’daki en iyi 11 filmi listeledim.

Kategoriler
Eğlence

Netflix’in en iyi 11 bilim kurgu gerilim filmi Netflix'de izleyecek bir şeyler arıyorsanız, bilim kurgudan ve gerilim türünden hoşlanıyorsanız izlediğim ve sizin de izlemeniz gereken 11 filmi listeledim.

Bence Netflix gibi dijital platformların belki de en iyi olduğu tür bilim kurgu ve özellikle bilim kurgu gerilim, bu filmler gibi diziler için de geçerli. Aslında incelediğinizde bu bence değil kanıtlanmış bir gerçek diyebilirim.

Kategoriler
Eğlence

2021’de çıkacak en iyi 50 film 2021 yılında vizyona girecek muhteşem filmler var, sanırım ertelenenler de dahil olunca 2021 yılı sinema için zengin bir yıl oldu, 2021'de vizyona girecek en iyi filmler ve fragmanları.

2021 yılında vizyona girecek muhteşem filmler var, sanırım ertelenenler de dahil olunca 2021 yılı sinema için oldukça zengin bir yıl oldu, devam filmlerinin ve bilim kurgunun fazlalığı dikkat çekici. En iyi birkaç filmi paylaştım, bu filmleri merakla bekliyorum.