Kategoriler
Eğlence

En popüler biyografi filmleri IMDb verilerine göre en popüler biyografi filmleri, listede 2023 yapımı “Oppenheimer” da var.

Oppenheimer filmi tüm dünyada bir anda patladı, gerçekten çok yüksek izlenme rakamlarına ulaşan filmin türü biyografi. Ben de benzer biyografi türündeki en popüler diğer filmleri listeledim, listeyi hazırlarken gördüm ki çoğunu izlemişim demek ki bu tür filmleri seviyorum.

Kategoriler
Eğlence

Film yapımı hakkında filmler Konusu film yapım süreci olan en iyi filmler.

Eğer filmleri seviyorsanız, muhtemelen onların nasıl yapıldığı konusunda meraklısınızdır. İşte film yapım sürecinin bazı harika filmleri, size film sihrinin nasıl üretildiğine dair bir iç bakış sunuyor.

Kategoriler
Eğlence

En iyi Süpermen filmleri En gözde kahramanlar arasında ilk sırlarda olan Süpermen’in en iyi ve akılda kalan efsane filmleri.

Süpermen’in hikayesi 1938’de Jerry Siegel ve Joe Schuster ile başlatılmıştır, ilk Superman 1933 yılında yaratılmış kel bir karakterdir. İlk olarak 1941’de çizgi romandan animasyon dünyasına girddi ve 7 yıl sonra Kirk Alyn’in cumartesi sabahı dizilerinde oynadığı bir çizgi filme geçmiştir.

Kategoriler
Eğlence

Filmden oyuna Bilgisayar oyunlarına ilham veren bilimkurgu filmleri.

Bilimkurgu, geleceğin teknolojisinden uzaylılara, siberpunk gibi alt türlerden galaksiler arası uzay yolculuğuna kadar oldukça geniş kapsamlı bir film türü. Star Wars ve Star Trek gibi dünyanın en popüler serilerinin birçoğunun kökleri bilimkurguya dayanıyor. Elbette bir çok video oyunun filmi yapıldı ancak buradaki film listemizde biz filmin oyunu yapılmış bilim kurgu konulu bir film listesi yaptık.

Kategoriler
Eğlence

Yayında olan en iyi Türk filmleri Dünya çapında ses getiren Türk film yönetmenlerinin şu anda yayında olan en iyi filmleri.

Türk eğlence sektörü yükselişte. Prestijli, ödüllü filmler ve Netflix gibi büyük markalarla yapılan yayın anlaşmaları arasında, uluslararası medyada Türk isimlerini görmek giderek daha yaygın hâle gelmektedir.

İşte Türkiye’nin dünya çapında ses getiren dizileri, filmleri ve Türk yönetmenlerden sadece birkaçı!

Kategoriler
Eğlence

2023 korku filmleri Rahibeler, uzaylılar, tüyler ürpertici ikizler ve Zor Ölüm Noel Baba. 2023 yılında çıkan korku filmleri listesi, fragmanları.

2023 yılında beyaz perdeye yansıyacak filmler, sizleri korkudan titretecek. İşte bu yıl bizi korkutmak istediğimiz filmler.

Kategoriler
Eğlence

En iyi kıyamet filmleri Gelmiş geçmiş en iyi kıyamet filmlerinden oluşan küçük bir liste.

İzleyicileri kimi zaman distopik bir geleceğe götüren, kimi zaman da meydana gelen birtakım dehşet verici olaylar nedeniyle dünyanın sonunun gelmesine tanıklık ettiren kıyamet konulu filmler; gerçekçi ve kaliteli olduğunda sinemaseverlere hem son derece büyük bir heyecan yaşatan ve hem de bir o kadar da sürükleyen filmlerdir.

Kategoriler
Eğlence

En iyi Türk korku filmleri İzlemeniz gereken Türk korku filmleri.

Korku filmleri, sinemanın en popüler ve ilgi çekici türlerinden biridir. Sürükleyici, ürkütücü ve merak uyandıran bu filmler sizi aynı anda adrenalin pompalayacak, düşündürecek ve harekete geçirecek.

Kategoriler
Eğlence

En iyi dinî filmler Hayatınızda bir kere de olsa İzlemeniz gereken dini filmler.

Dini filmler, dini inançları konu alan ve izleyicinin ruhsal deneyimini geliştirmeyi amaçlayan genellikle tarihi filmlerdir.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 10 true story film True Story yani konusu gerçek bir hikayeye dayanan en iyi 10 filmi listeledim.

True Story/gerçek hikayelere dayanan filmler, sinema dünyasında özel bir film türüdür. Her ayrıntıya veya diyaloglara kadar gerçek olmayabilir, filmler her zaman geniş anlamda bir kurgudur – ve gerçek hayattaki olaylarla uğraşan film yapımcılarının bazı konularda gerçekliğin dışına çıkmak zorunda olduğunu biliyoruz.

Kategoriler
Eğlence

Kasım ayında izlenebilecek en iyi 10 film Kasım ayı itibariyle romantik komedi sezonuna girdiğimizi düşünüyorum.

Son birkaç haftadır dünya olarak fazladan stressliyiz, hem ABD seçimleri hem pandemi şartları hem de hemen her ülkede olan çeşitli sorunlar. Bunun üstesinden gelmek için film izlemeyi öneriyorum, 10 film önerim; romantik, komedi ve farklı filmler. Netflix, Amozon Prime Video, Disney Plus, Hulu, HBO vs. her ne abonesi iseniz bu filmlerin hemen hepsi onlarda var.

Kategoriler
Eğlence

İzlemeniz gereken Yılmaz Güney filmleri 114 filmde oyuncu, 26 filmde yönetmen, 15 filmde yapımcı ve 64 filmde senarist olan Yılmaz Güney’in izlemeniz gereken filmleri.

1 Nisan 1937 Adana doğumlu Yılmaz Güney 9 Eylül 1984’de Paris’de yaşamını yitirdi. Sanatçı; sinema oyuncusu, yönetmen, senarist ve yazardır, özellikle Çirkin Kral dönemi sonrasında yazdığı Cannes ödüllü Yol, Sürü, yazıp yönettiği ve oynadığı Umutsuzlar, Baba, Ağıt, Endişe gibi filmleriyle tanınır.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 30 Kemal Sunal filmi Kemal Sunal’ın IMDb’de en yüksek puan alan 30 filmini listeledik.

10 Kasım 1944, İstanbul’da doğan Kemal Sunal 3 Temmuz 2000, İstanbul’da vefat etmiştir. Oynadığı karakterlerle Kemal Sunal, Türk sinema tarihine damga vuran oyunculardandır. 4 gün sonra doğum günü olan unutulmaz sanatçı Kemal Sunal’ı ayrıca saygıyla anarız.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 30 Şener Şen filmi Şener Şen’in IMDb’de en yüksek puan alan 30 filmini listeledik.

26 Aralık 1941, Adana doğumlu Şener Şen sanat hayatına İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkarak başladı, aslında babası Ali Şen gibi sinema sanatçısı değil de tiyatro sanatçısı olmak istiyordu. Radyo tiyatrolarında da oynadı, ancak tiyatrodan elde ettiği kazanç yetmediği için sinemaya girmek zorunda kaldı.

Kategoriler
Eğlence

En iyi 31 Netflix filmi Netflix’te izlenmesi gereken en iyi 31 film. Bu gece ne izleyeceğinizden emin değil misiniz? İşte Netflix’in sunduğu en iyi filmlerden bazıları.

Netflix’in sonsuzluğunda sıkışıp kalmış olabilirsiniz, umarım bu liste ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olur. Zaman zaman Netflix, Oscar’lı çok iyi yönetmenlerin çektiği müthiş orijinalleri sunuyor, aynı zamanda mütevazı boyutta bir ekran için mükemmel olan çok sayıda küçük hikâyeyeler de içeriyor.