Kategoriler
Eğlence

En iyi Süpermen filmleri

En gözde kahramanlar arasında ilk sırlarda olan Süpermen’in en iyi ve akılda kalan efsane filmleri.

Süpermen’in hikayesi 1938’de Jerry Siegel ve Joe Schuster ile başlatılmıştır, ilk Superman 1933 yılında yaratılmış kel bir karakterdir. İlk olarak 1941’de çizgi romandan animasyon dünyasına girddi ve 7 yıl sonra Kirk Alyn’in cumartesi sabahı dizilerinde oynadığı bir çizgi filme geçmiştir.

Süpermen dünya genelinde iyi bir karakter ve süper güçlerini insanlığın iyiliği için kullanan bir kahraman olarak anılmaktadır Zamanla Süpermen yeni güçler kazanmıştır. Süpermen, büyük ölçüde ekrandaki varlığı nedeniyle dünyanın en ikonik ve sevilen süper kahramanlarından biri olmaya devam etmektedir.

Gerçeğin, adaletin ve Amerikan tarzının bir sembolü olarak, Süpermen en ünlü süper kahraman olmaya devam ettiğinden biz de sizler için özenle seçerek Süpermen’in efsaneleşmiş 5 filmini bir araya getirdik.

Süpermen Filmleri

En son Warner Bros.’un yaptığı Batman ve Superman: Adaletin Şafağı filmini izlemiştim gerçekten şahane film, bence aralarında en iyisi elbette üst düzey teknoloji ile çekildiği için aksiyon görüntüleri muhteşem. Ayrıca bu listede olmayan Zack Snyder’s Justice League de çok iyi film, diğer Justice League(2019) ile aynı film ancak bu filmde sahneler kesilmemiş ve konu bir tık farklı akıyor.

Superman (1978)

Lois Lane interviews Superman | Superman (1978)

Krypton gezegeninde, Krypton Yüksek Konseyi’nden Jor-El, kırmızı süper dev güneşi patladığında gezegenin yok olmak üzere olduğunu keşfeder. Diğer konsey üyeleri Jor-El’in bu iddialarına itiraz eder. Jor-El, küçük oğlu Kal-El’i onu kurtarmak için bir uzay gemisiyle Dünya’ya gönderir ve burada yoğun moleküler yapısı ona insanüstü güç ve diğer güçler verir. Kripton daha sonra yok edilir. Gemi Smallville, Kansas yakınlarına iner. Jonathan ve Martha Kent, artık neredeyse üç Dünya yaşında olan Kal-El’i bulurlar ve kamyonlarını kaldırdıklarında şaşırırlar. Onu kendilerininmiş gibi büyütmeye ve kızlık soyadından sonra ona Clark adını vermeye karar verirler.

Superman III (1983)

Superman III (6/10) Movie CLIP – Superman vs. Clark Kent (1983) HD

Büyükşehir merkezli holding Webscoe, yetenekli bilgisayar programcısı Gus Gorman’i işe alır. Gus salamı dilimleyerek işverenini kandırır ve bu da onu CEO Ross Webster’ın dikkatine çeker. Webster, Gus’ın kendisine finansal olarak yardım etme potansiyeliyle ilgilenir. Webster, kız kardeşi Vera ve Webster’ın kız arkadaşı Lorelei, Gus’a ona yardım etmesi için şantaj yapar. Daily Planet’te Clark Kent, muhabir arkadaşı ve Clark’ın romantik ilgisi Lois Lane, Bermuda’ya tatile giderken, Perry White’ı kendisinin ve Jimmy Olsen’in, Clark’ın lise buluşması için Smallville’i ziyaret etmesine izin vermeye ikna eder.

Superman Returns (2006)

Superman Returns (2006) Official Trailer #1 – Superhero Movie HD

Süpermen, gökbilimcilerin Kripton’un kalıntılarını bulduklarına inandıkları yere gittikten sonra beş yıl boyunca ortadan kaybolur. Yokluğunda, Süpermen’in düşmanı Lex Luthor hapisten çıkar ve ölümünden sonra servet elde etmek için zengin bir dul kadınla evlenir. Hayatta kalan herhangi bir Kriptonlu bulamayan Süpermen, Dünya’ya döner ve Metropolis Daily Planet’te, Clark Kent olarak çalışmaya devam eder. Daha sonra Lois Lane’in, Dünyanın Süpermen’e Neden İhtiyacı Olmaz? adlı makalesiyle Pulitzer Ödülü kazanan Jason adında beş yaşında bir oğlu olan Perry White’ın yeğeni Richard ile nişanlı olduğunu öğrenir.

Man of Steel (2013)

Faora-Ul vs Kal-El | Çelik Adam

Krypton gezegeni, gezegenin çekirdeğinin çıkarılması nedeniyle kararsız hale gelir. Gezegen patlamadan hemen önce, Kripton Yüksek Konseyi Kıdemli Danışmanı Jor-El, yüzyılın ilk doğal Kriptonlu çocuğu olan oğlu Kal-El’e genetik kodu bulaştırır. Jor-El, bir isyan sırasında General Zod tarafından öldürülmeden önce Kal-El’i bir uzay gemisiyle Dünya’ya göndermeyi başarır. Kal-El, Kansas’a iner ve burada Jonathan ve Martha Kent onu evlat edinir ve ona Clark adını verirler. Yaşlandıkça, Jonathan’ın onu saklaması için cesaretlendirdiği, hatta yıllar sonra öldüğü kasırga olayında Clark’ın yardımına izin vermeyi reddeden insanüstü güçler geliştirir.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Batman v Superman: Dawn of Justice – Comic-Con Trailer [HD]

Bruce Wayne, çocukluğunu yeniden yaşayarak ailesinin cenazesinden kaçar. Dönen bir yarasa girdabının onu yüzeye geri getirdiği bir mağaraya düşer. Metropolis’te, Süpermen ile General Zod arasındaki savaştan on sekiz ay sonra, Süpermen tartışmalı bir figür haline gelir. Bruce artık yirmi yıl boyunca Gotham City’nin kanunsuz Batman’i olarak hizmet etmiş bir milyarderdir. Savaşın kaosuna bizzat tanık olduğu için, Süpermen’i insanlık için varoluşsal bir tehdit olarak görür. Batman’in adaletini duyan Clark Kent, Daily Planet’teki makaleler aracılığıyla onu ifşa etmeye çalışır.