Kategoriler
Tech

Türkiye’den PayPal hesabı açmak 2016 yılından beri Türkiye’de kullanıma kapalı olan PayPal’i nasıl kullanabilirsiniz ve alternatifler.

Türkiye’de yaşayan bir kişi olarak PayPal hesabı açmanın birçok yolu var, hangileri güvenli ya da hangileri güvenli değil? Bu yazıda yöntemlerin tümünü inceleyip sundum.

Kategoriler
Genel

PayPal pazar payı Online ödemelerde PayPal’in pazar payı %50.

PayPal Türkiye’den çekilene kadar dünya üzerinde birçok yerle iş yaptım, hatta bir PayPal kartım dahi vardı çünkü paramı istediğim ATM’den çekmek güzeldi. Evet dolarla kazanıp bunu Türkiye’de TL olarak kullanmak, harcamak rüya gibi. Bunu yapabilmek için elbette dünya standartlarında bir iş/ürün/hizmet yapıyor olmak gerekir.

Kategoriler
Genel

Twitter Tip Jar başlıyor Twitter, kullanıcılara bahşiş gönderebilmesi veya alabilmesi için Bahşiş Kutusu (Tip Jar) özelliğini hataya geçiriyor.

Daha önce Twitter Super Follow “Süper Takip” özelliğini açıklayan Twitter bu sefer de abonelik gerekmeksizin tek seferlik bahşiş/tip gönderip alabilmeyi sağlayan özelliği duyurdu ve şu an test ediliyor.

Kategoriler
Genel

Paypal hakkında Paypal nedir, dünyada kaç ülkede faal, kaç ülkede temsilciliği var, ülke ekonomisi için önemi nedir ve eden Türkiye’de kullanılmıyor?

Paypal 1998 yılında Confinity isimli şirket tarafından kuruldu, 2000 yılında Elon Musk’ın kurucusu olduğu x.com ile birleşti, eBay’in 2002 yılında 1,5 milyar dolara satın aldığı ABD merkezli bir ödeme sistemi(FinTech) şirketidir.