Kategoriler
Genel

Bankalarda “Ödeme İste sistemi” başladı Başkalarından para istemenizi sağlayan yöntem bankalarda kullanıma sunuldu.

Ödeme İste sistemi özetle: diğer kişilerden para istemenizi ve size gelen ödeme talebi varsa hızlıca yanıtlayabilmenizi sağlayan bir sistem. Bu sistem ile hesap bilgilerini bildiğiniz bir kişiden para/ödeme talep edebilirsiniz. Kiracınızdan, alacaklınızdan, ebeveynlerinizden veya diğer kişilerden ödeme talep etmenizi sağlayan bu sistem bankalar tarafından kullanıma sunuldu.

Kategoriler
Genel

Enpara banka oldu BDDK “Enpara Bank A.Ş.” olarak adlandırılan mevduat bankasının kurulmasına onay verdi. Enpara.com müşterileri için neler değişecek?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 300 milyon dolar sermayeli “Enpara Bank A.Ş.” unvanlı bir mevduat bankası kurulmasına resmen onay verdi. Kurulan yeni bankanın kurucu ortakları arasında Digital-Q-FS Limited, QNB Finans Faktoring, QNB Finans Finansal Kiralama, QNB Finans Portföy Yönetim ve Efinans Elektronik Ticaret yer aldı.

Kategoriler
Genel

Paypal hakkında Paypal nedir, dünyada kaç ülkede faal, kaç ülkede temsilciliği var, ülke ekonomisi için önemi nedir ve eden Türkiye’de kullanılmıyor?

Paypal 1998 yılında Confinity isimli şirket tarafından kuruldu, 2000 yılında Elon Musk’ın kurucusu olduğu x.com ile birleşti, eBay’in 2002 yılında 1,5 milyar dolara satın aldığı ABD merkezli bir ödeme sistemi(FinTech) şirketidir.

Kategoriler
Genel

Kredi puanı nasıl yükseltilir Kredi puanı nedir? Kredi puanı öğrenmek ve kredi puanı yükseltme yöntemleri.

Bankaların kredi veya kredi kartı verirken sizi değerlendirdiği alt koşula kredi notu deniyor. Günlük hayattan bir örnekle açıklamak gerekirse, kredi notu aslında sizin ne kadar güvenilir olduğunuzu ifade eder. Kredi notu düşük olan kişiler, bankalara başvuru yaptıklarında olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirler. Ama bu kişilerin başvurulan olumlu sonuçlanması için uygulayabilecekleri bazı yöntemler vardır. Kredi notu yükseltme yöntemleri basit ve hızlı bir şekilde bankalar tarafından güvenilir bir kişi olarak algılanmanıza yardımcı olacaktır.