Kategoriler
Genel

Twitter Tip Jar başlıyor

Twitter, kullanıcılara bahşiş gönderebilmesi veya alabilmesi için Bahşiş Kutusu (Tip Jar) özelliğini hataya geçiriyor.

Daha önce Twitter Super Follow “Süper Takip” özelliğini açıklayan Twitter bu sefer de abonelik gerekmeksizin tek seferlik bahşiş/tip gönderip alabilmeyi sağlayan özelliği duyurdu ve şu an test ediliyor.

Twitter “Super Follow”‘da bir kullanıcıya abone olunabiliyor ve özel içerikler görünebiliyor, Twitter Tip Jar ise herhangi bir kullanıcıya para göndermeyi veya herhangi bir kullanıcıdan para alabilmeyi sağlıyor.

Türkiye’de buna muhtemelen el atarlar, ya yasaklanır ya da muhtemelen vergi talep edilecektir çünkü hükümet uçan kuştan vergi almaya odaklı ve vergi cehennemi bir ülke, dolayısıyla dünyanın geri kalanına hayırlı olsun diyebiliriz.

Ben çok kullanılacağını düşünüyorum zira Twitter’da gerçekten bağış yapmayı istediğim çok kullanıcı oldu, tersi de bağış yapılabilecek içerikler de oluşturduğumuz oluyor.

Daha fazla bilgi ve detay için Twitter ürün müdürü Esther Crawford’ın yazısına bakabiliriz: Introducing Tip Jar

https://twitter.com/Twitter/status/1390396166496522247
show your love, leave a tip. now testing Tip Jar, a new way to give and receive money on Twitter 💸 . more coming soon…
Paypal hakkında: Paypal nedir, dünyada kaç ülkede faal, kaç ülkede temsilciliği var, ülke ekonomisi için önemi nedir ve eden Türkiye’de kullanılmıyor?
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Twitter Tip Jar başlıyor başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.