Kategoriler
WordPress

E-ticaret sistemini değiştirmek – taşımak

Web sitesini herhangi bir e-ticaret sisteminden farklı bir e-ticaret sistemine taşımak.

Daha önce “E-ticaret sitesi altyapı değişikliği” başlığında e-ticaret sitelerinde altyapının değişmesi durumda SEO noktasında nelere dikkat eidlmesi gerektiğini yazmıştım.

Bu yazımda Next-Cart sistemi ile e-ticaret sisteminiz içerisindeki tüm verileri başka bir e-ticaret yazılımı içerisine taşımaktan bahsedeceğim. Gerçekten çok basit ancak siteniz büyükse biraz pahalı olabilir.

Next-Cart https://next-cart.com/adresinden ulaşabileceğiniz bir e-ticaret sitesi taşıma sistemi. Fiyatlandırma konusunda bilmeniz gerekenler; ürün sayısı ve diğer verilerin sayısına göre fiyatlandırılıyor. Sistem her türlü e-ticaret sitesini başka bir yazılım kullanan herhangi bir e-ticaret sistemni taşıyabilir.

Bu hizmeti muhtemelen yazılımcılar kullanmayabilir çünkü kendileri bu taşıma işlemini manuel olarak yapabilirler, ancak ekstra bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan sisteminizi taşımak isterseniz bunu kullanmanızı öneririm.

WooCommerce alternatifleri: WordPress için WooCommerce tek seçeneğiniz değil. Müşterilerinizin veya müşterinizin müşterilerinin satın alma yapmasına izin verecek başka WordPress eklentileri de var.

Sistem WooCommerce to OpenCart, OpenCart to WooCommerce, Shopify to WooCommerce, WooCommerce to Shopify, OpenCart to Magento vs. sayısız taşıma seçeneği sunuyor.

Örnek taşıma videosu

İyi çalışmalar.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.