Kategoriler
Gündem

Siyasetçiler internette

mustafa-sarigulBiz de genelde hep böyle olur, Amerika’da yapılır sonra aramızdan en kurnazımız ve ABD’de konuyu takip edenimiz çıkar bunu ülkemiz şartlarına uydurup halka sunar. Televizyon programlarının tamamına yakını, hatta dizilerin çoğu, çoğu internet hizmeti vb. Bir çok şey böyledir.

Son ithalatımız Amerika’nın son seçilen başkanı Hüseyin Barak Obama’nın internet ortamındaki aktifliği oldu, Obama seçim döneminde internette etkin bir şekilde propaganda ve kampanyalar yaptı, hatta biz dünyanın öbür tarafında olmamıza rağmen etkilendik, gerisini siz düşünün yani nasıl bir güçtür bu internet.

Obama’nın taktiğini ilk ithal eden abimiz Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül oldu, Sarıgül Twitter, Flickr ile başlayıp sanırım “Sarıgül Firefox eklentisi”ne kadar ilerletir bu işi, fena sağlam adamdır bence bokunu çıkarana kadar uğraşacaktır. Seçim müzikleri için buradan alayım sizi.

tabii ki bunlar çok güzel hareketler, Sarıgül gibi diğer siyasetçilerinde bu platformda kendilerini anlatmaya çalışmaları çok hoş olurdu, siyasetçilerin internetin nimetlerinden faydalanıp seçmenlerine, kitlelere daha etkin ve kolay şekilde ulaşabilmeleri mümkün olur diye düşünüyorum.

Yalnız bunun bokunu çıkartacaklarından emin olduğum için henüz pek bir ümidim yok, zira klasik medyanın, nasıl internetteki sosyal medyanın en önemli parçalarından biri olan bloggerları maymun ettiğini biliyoruz. Bu abiler de internet ekiplerini kurup kömür yerine mause, klavye dağıtırlarsa hiç şaşırmam.

Bu arada sayın Deniz Baykal ve Mustafa Sarıgül sanırım sağlam bir ekip kurmuşlar bu sosyal medya’nın en popüler kişilerini takibe almalarından belli.

Sayın Sarıgül, ben Şişli’de ikamet etmiyorum fakat etseydim oyumu size verirdim. Dsp ile seçime girmenize çok sevindim, bi’de abi nedir bu kadınlardan çektiğimiz bizim, seninki de Chp den aday oldu iyi mi.