Kategoriler
Gündem

Bilin bakalım bir kararla 5 milyon internet sitesini hangi ülke engelledi?

Hayır başlıkta hata yok, gerçekten bir mahkeme kararı ile tam 5 milyon internet sitesi bir anda kapattırıldı, bu hukuk tarihine geçecek dünyanın en anlamsız ve inanılmaz karar İran'dan çıktı.

İran'da tek kararla engelenen 5 milyon sitenin içinde adını bildiğiniz neredeyse tüm siteler var, Facebook, Youtube ve uluslararası yayın yapan tüm haber siteleri de var.

Hamdolsun biz henüz İran'ı geçemedik.

Haber kaynakları:

iran internet sansürleri

iran internet sasürleri

Eski wolkanca.com’da Bilin bakalım bir kararla 5 milyon internet sitesini hangi ülke engelledi? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bilin bakalım bir kararla 5 milyon internet sitesini hangi ülke engelledi? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bazen haklı bazen haksız da olsa kurunun yanında yaşların da yandığı kesin.

şeriat işte..godumun yobaz yöneticileri, dini yanlış yaşıyorlar. islam dini bunu emretmiyo. bu nasıl bir saokınlık yah. bu özgürlüğü nasıl elinden alırsın..

yazık. onlar adına çok üzüldüm. düşünce özgürlüğü kimilerinin işine gelmiyor, bizim de sonumuz çok farklı değil.

wayy bunlar bizide geçmiş bunların yaptıkları resmen " durun!! internet kulllanmayın.! " demektir.

eğer iran'da bir blogcu olsaydım, blogum bembeyaz olurdu sadece grup e-mail adresini yayınlardım. böylelikle yasaklı olan her türlü yayını grup e-posta zinciri ile yayardım herhalde.

merak etmeyin bizde bu tutucu yönetim varken iranıda geçeriz …
her hafta bir sitem kapanıyor 🙂 ne diyim telekom seninde çarkın devrilir. seninde güvendiğin fiberlerin birgün kopar. tayyip senide birgün sansürlerler o günleride görecegiz 🙂

irandan ne farkımız var en azından onlar dediğim dedik diyor ya biz ne dediğimiz dedik ne çaldığımız düdük şu yaşam tarzımıza bakalım hele ne müslümandan müslüman ne gavurdan gavur neye benziyoruz allah aşkına işçisine zulmeden patronları kanunlar korur bir banka soy beyefendi bir simit çal hırsız adam ol suç adil ol suç oysa adaletimiz bile sözde cübbelimiz gözde nerde bizde inanç haa televizyon televizyon gezen şaklabanlar sonra nidüğü belirsiz programlar .pkk ya operasyon içerdekini beslemeler tam dongala hoşik taktiği her tarafımız tutarsızlık her tarafımız yalan her tarafımız adaletsizlik biz iranı da geçmişiz sonra ne o istanbulun fedaileri cübbeliler namazda cübbe denizde göbbek allah aşkına neremiz doğru alman aya çıkmış biz yeşilçam dizileriyle avunuyoruz iş ararsın hakkın yenir adamın varsa helede iktidar partisinden işin tamam mahkemede dayın varsa davanda çabuk görülür yaşantımızın her safhasında tutarsızlık hırsızlık arsızlık daha neyimizle övünebiliriz ki .haaa bir de şu var turplar vadisi pusu o da olmasa gazımızı kim alacak. işte halimiz bu……………………güleriz ağlanacak halimize …..

sonra övünürüz türküm diye önce adam gibi adam olsak hııı yok türküz yeter .oysa askerin kafasına çuval geçirenler güle güle yaşıyor içimizde yok allahı var turplar vadisiyle aldık acımızı . bankalarımız sağlam ama biz ne kadar sağlamız cep boş iyi ya bankalarımız sağlam haa haa haa iyi de bize ne sonra belediyelerimiz harıl harıl çalışıyor paso yol kaldırım asvalt aç bir adam düşünün akşam eve giderken kaldırım taşı mı götürecek evine al kadın bu kaldırım taşını pişir mi diyecek .vay halimize .camii de namaz namaz yolda komaz .. ama hacı yolda kor adamı .ulan faiz yemeyin bankada allahı var herkesten çok uğraşır en yüksek faizi almak için .hoca allah der canı sıkılır ulan bir namaz bitse de gitsek edasında,ne çıkar sa hacıdan hocadan çıkar diye boşa dememişler .yardım parası toplanır camii yardım ve yaşatmakta derneğindeki hokkabazlar komisyon almazsa kazan kaldırırlar ,kadınlar vardır allah der zikirli cezbeli ilahi çekerler ama eşlerine tamhammül etmezler.kocalar vardır arkadaşlık nedir bilmezler. arkadaşlık dediğin arkadaşının hanımını düdüklemekmidir ulan . soyadı koca ya koca bir it işte ama dogru ya kancık yalanmaz sa erkek dolanmaz ama dolanan da az kancık değil allahı var … oysa bizim küçüklüğümüz de mahallenin kızlarına bakan olsa kıyameti koparır adamı yerdik oysa öğrendik ki arkadaş bildiklerimiz biz hariç o mahalleye gelenlerden daha adi . yok delikanlıyız ya delikanlı mükreminiz ya …fetva verir papazdan dönmeler neremiz tutarlı allah aşkına … adalet mülkün terazisidir deriz oysa paran kadar adalet der büyüklerimiz . sonra evladımıza gemicik alırız (tabii bizi kastetmiyorum) sigaraya zam da zam sonra deriz ki içme kapatsana fabrikasını sıkıysa yok vergi alırız sonra coni amcalar ne der bize . sağlık deriz önce vatandaşın kimyasını bozar sonra hastanenin yolunu tarif ederiz yaww amma da hastaymışız deriz.kurban bayramı da yakın kendi kurbanlarımızı tartar elinkini satarız . bu arada kurban bayramınız kutlu olsun…. nasıl sa alıştık kutlu mutlu ulusal………mutlu olmadığımız halde ……deveye sormuşlar boynun neden eğri o da nerem doğru ki demiş oysa biz ağbabaların sayesinde deveyi solladık,bindik bir alamete gidiyoruz kiyamete….