Youtube altyazılara Google dil çevirici

youtube-google-dil-ceviri-3Google Translate(Google Çeviri)(beta) ye ısrarlarımıza daha fazla Şubat ayı başında Türkçe ile birlikte 6 dil daha ekleyerek 41 dile yükseltmişti.

Youtube videolarında altyazı seçeneği var, kullanıcılar yükledikleri videolara altyazı ekleyebiliyorlar. Bugün Youtube videolarındaki altyazılara da Google Translate desteği geldi ve altyazıları Türkçe’ye çevirebiliyoruz.

Keşke Youtube ülkemizde engelli olmasaydı, bu sistemi diğper video siteleri de kullanabilir diye düşünüyorum. Örneğin Sevenload Google Translate api yi kullanarak alt yazı desteği ve altyazıların dil çeviri desteğini verebilir. Youtube'a yetişmek için video sitelerinin çok çalışması lazım.

Örnek video sayın Matt Cutts’dan tıklayınız. Video sayfasında player da cc kısmı var orada translate menüsünü göreceksiniz.

Ekran görüntüleri;
youtube-google-dil-ceviri

youtube-google-dil-ceviri-2

Alakasız not:
Aşağıdaki video da gülesiniz diye benden hediye.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

yha qül qül koptm 10 numara video da bnm japonca video warda onu nasıl tr cevirecez x$

bence harika video ben begendim sizde begeneceksiniz buna eminim

merhaba. ben tez ödewim için yuotube ve google video dan farklı videolar indirdim. indirdiğim birçok videonun alt yazısı youtube da mevcut. fakat videolar inerken altyazıyıda indiremedim. ikisi birlikte veya altyazıyı ayrı bir dosya olarak indirmem mümkünmü? yardımcı olursanız sevinirim

mail adresimede cevabı geçerseniz çok sevinirim warlock_1907@hotmail.com

sayın erbil youtube da altyazılar site üzerinde çalışıyor altyazıları indirmek mümkün değil. benden öneri isterseniz bideolar eğer çok uzun değilse ekran kaydedici bir programla videoyu oynatıp kaydetmek olabilir ama bu çok verimli olmaz tabii.

eğer iyi bir yöntem duyar bulursam ben bloguma yazarım not aldım.

yorum için teşekkürler.

dediğiniz yönteme baktım. paylaştığınız videoda cc simgesi var ama bazı videolarda yok. sorum şu sayın wolkanca; youtubeda ingilizce bir video izliyorum ama bazı kelimeleri duyamıyorum bunları alt yazı olarak verebiliyor mu?