Google sesimizi duydu ve Google Translate Türkçe dili eklendi

google-translateGeçtiğimiz haftalarda bir yazımda Angsuman's Translator Plugin Gold paketini satın alıp bir WordPress blogunda test ettiğimi ve deneyimlerimi yazmıştım, dil çevirisi yapan bu eklenti paketi oldukça başarılı fakat çok pahalıydı ve aslında birçok iyi olmayan tarafı da yok değildi. Tüm hikayeyi buraya tıklayıp yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz.

Google Translate'de Türkçe dilinin eklendiğini sabah haber alınca nasıl sevindim anlatamam. Örnek çeviri.

Google Translate'de şu ana kadar tam 35 dil vardı, buna Türkçe de eklenerek bu sayı 36 ya yükselmiş oldu. Bu bir robot ve %100 tercüme etmek gibi bir durum olamaz elbette fakat bunun gerekliliği ve ne gibi faydaları olacağını bir önceki yazımdan alıntılıyorum.

Google Translate'ye Türkçe dili eklensin.
1. Neden? Google Translate'ye Türkçe dili eklensin çünkü internette, dünya üzerindeki tam 35 farklı dil ile yazılmış içeriklerden daha etkin faydalanacağız.
2. Google Translate'ye Türkçe dili eklensin çünkü bu sayede yabancılar da bizim internette ürettiğimiz içeriklerden, kaynaklardan faydalanabilecek.
3. Google Translate'ye Türkçe dili eklensin çünkü Türk ekonomisine, internet girişimlerine bile bu yansır.

  • E-tohum hafta sonu etkinliğine katıldım, hakkında müsait bir vakit yazarım, katılım sandığımızdan fazlaydı buna çok sevindik. Katılan diğer arkadaşlar kendi bloglarında ve çeşitli yerlerde yazılarını yazacaktır, şöyle bir arama şu an için işinizi görür.
  • Dün gece elemanın biri kolumdan tutup mekandan dışarı çıkarttı, dövecek sandım. Dövmedi, sen wolkanca sın dimi dedi. sonra güldük. Bu elemana buradan selam edeyim.
  • Blog destek'den Burak Dönertaş'la tanıştık, eyvallah.
  • Nezaketlerinden mi bilmiyorum kimle selamlaşsam wolkanca'yı biliyorlardı, çok şaşırdım kendimi bi'bok sanabilir insan böyle durumlarda, tehlikeli.
  • Gelir modelin ne senin genç.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

şu blogunuza kurduğunuz, her sayfanın linkini otomatik olarak alıp da farklı dillere çeviren şeyden biz nasıl yapabiliriz volkan bey? farklı dil seçeneklerini görünce canım çekti!

google translate tek tuşta kullanın google translate butonu türkçe dil seçeneği mevcut
facetr.ourtoolbar.com

google translate'i denedim hic de guzel degil. yuvadaki cocuklar daha guzel yapar.cok sacma. kirik dokuk bir tercume. bes para etmez.

arkadaşlar bir ara nasıl yüklediğimi bilmiyorum ama bir eklenti yüklenmiş explorer sayfama ve bu eklenti sayesinde yabancı siteler tek bir tuşla türkçe oluyordu.sayfanın sağ üst kısmnında çevir yazıyordu.fahat pc formatlanınca bu eklentiyi tekrardan bulamadım acaba bilgisi olan varmı?