Kategoriler
Internet

Eve gitsemde bilgisayarla uğraşsam

Fazla mesai; bagimlilik yapan ama bir yandan kullanilmak istenmeyen ilac gibidir ya da penceleriyle surukleyerek bir odaya mahkum eden bir canavar. ellerinden kurtuldugunuzda hissettiginiz ilk $ey bir bo$luktur. o bo$luktan kurtulmak icin bu bagimliliktan once neler yaptiginizi getirmeye cali$irsiniz akliniza. en son gidilen sinema, gunduz gozuyle yapilan en son ali$veri$, ufak ufak yazdiginiz kizi bir yerlere goturme cabalari, i$cikisi yapilan kahve sohbetleri; en onemlisi bunlari yaptiginiz insanlar hatirlanilmaya cali$ilir. ama aylardir arayip sormadiginiz, goremediginiz bu insanlar, onlari hatirlamaniza yardimci olmayacak konuma gelmi$lerdir bile…
Tamda bu tanıma uyan bir dönemden geçiyorum. IBM ve Fazlamesi.Net in her ay gönderdiği Haber Linux dergisine bayılıyordum her ay adresime gönderirlerdi ücretsiz, geçtiğimiz ay gelmedi anlaşılan Linux’da beni unuttu.
Fazlamesai.Net sitesini çok uzun sürelerden beri takip ederim sizde eve gitsemde bilgisayarla uğraşsam diyenlerdenseniz eğer aynen benim gibi sizi buradan alalım.
Çalışmak güzelde yukarıda da yazdığı gibi bir süre sonra unutulma tehlikesi içindesiniz.
Bu arada ilk5 de yazma fırsatım oldu geçenlerde tam 2 post yazdım 1. si Nasılsın sorusuna ilk5 cevabım 2. si de 26. doğum günümde aldığım ilk 5 hediye.