Kategoriler
Internet

Facebook için klavye kısayolları

Google Chrome kullanıyorsanız aşağıdaki kısayolları kullanarak Facebook haytınızı(o neyse) kolaylaştırabilirsiniz(sanki). IE için tuş kombinasyonundan sonra enter isimli tuşa Firefox için bu kombinasyonlara ek olarak hemen önce Shift isimli tuşa basmanız gerekir.

Kategoriler
Internet

Google Chrome için çevrimdışı dışı Google Mail

Benim gibi bilgisayarı internet tarayıcısından ibaret görenlerden iseniz eğer illa ki e-posta istemcisi olarak da Gmail kullanıyorsunuzdur. Peki internet bağlantınız bir şekilde yok ise ve siz Gmail’den bir mail göndermek, iletinizi internet erişimi olduğunda gönderilmesini sağlamak istiyorsanız ne yapacaksınız? Cevap Çevrimdışı dışı Google Mail // Offline Google Mail.

Kategoriler
Internet

mailto: linkler için Gmail kullanmak – Google Chrome

Sanırım Firefox için bunun ayarını yapmak basitti, blogda yazmış olabilirim ama aramaya üşendim doğrusu ve inanın çoktan veri Firefox ile işim olmuyor çünkü Google Chrome gerçekten çok iyi gidiyor ve kesinlikle arayı daha da açacak, Windows olmasaydı tekel bile olurdu ki. Firefox da Seçenekler -> Uygulamalar ekranında, mailto: diye aradığınızda çıkan ayardan mailto: linkler için […]

Kategoriler
Blog

WordPress 3.3 Google Chrome ve 1920×1080 çözünürlük

WordPress şu an son versiyonu olan 3.3 ü monitör çözünürlüğü 1920×1080 ile Google Chorme da kullanırsanız karşılaşacağınız bir problem var. Yazı ekleme ekranında textarea da bazı karakterleri bozuk gösteriyor(ıİĞğŞş), tabii ki zengin metin editöründe sorun yok bunu html tipinde göreceksiniz. Sorunun kaynağını tam anlamamakla birlikte yukarıda dediğim ekran çözünürlüğü Css3 vs. bunların arasında bir uyuşmazlık […]

Kategoriler
Internet

Internet Expolorer’da Google arama motorunu Türkçe yapmak

Internet Explorer kurduğunuzda muhtemelen siz de arama sağlayıcı olarak Google ı eklediniz ve o uzantı arama önerileri özelliğini de kullanmak için İngilizce olan ve google.com da arama yapan eklenti idi. En son gördüğümde Türkçe olan Internet Explorer için Google arama uzantısında arama önerileri yoktu, hâlâ olmayabilir. Şimdi Internet Explorer daki Google arama motorunu nasıl düzenleyeceğinizi […]

Kategoriler
Internet

Davetiye gerekmeden Google+ a üyelik

Facebook’un rakibi olarak görülen ve Google’ın aşırı ilgiden dolayı üyelikleri kaldırdığı Google+(Google Plus) a üye olmak için davetiyeye ihityacınız yok, yapılması gerekenler aşağıdaki gibi: 1- Google Chrome tarayıcı kurun http://www.google.com/chrome 2- Google Chrome için şu eklentiyi kurun: https://chrome.google.com/webstore/detail/cenchpggpaphkhnpahhcdhanhkpndmge 3- Google Chrome’u kapatmadan yeni bir sekme açın ve Google+ simgesine tıklayın.

Kategoriler
Internet

İnternet = Facebook ise tarayıcınız RockMelt

Sizin için internet demek çoğunlukla Facebook ise RockMelt’i kullanmak hoşunuza gider başka tarayıcı aramazsınız. RockMelt Windows ve Mac için var, beta filan. Google Chrome ile yapmışlar, kullandım ben güzel. http://www.rockmelt.com/ dan indiriyorsunuz.

Kategoriler
Internet

Facebook tümünü seç / select all / toggle all yeni

Daha önce scriptler vardı fakat artık çalışmıyor, nedeni malum. Google Chrome eklentisi ile şu anda çalışıyor, bunu yazdığıma pişman olacağım biliyorum ama bir süre sonra bu da çalışmaz bence.

Kategoriler
Internet

Yeni Google Chrome 5

Google’ın tarayıcısı Google Chrome gün geçtikçe daha çok kullanılıyor, şu an internet tarayıcıları pazarında payı oldukça yüksek. Yeni Google Chrome 5 çıktı, bu yeni versiyon bir önceki Google Chrome dan bile daha hızlı, geliştirilen Javascript motoru yeni tasarlanan bölümleri ve yeni özellikleriyle Google Chrom daha iyi, performanslı bir tarayıcı hale gelmiş.

Kategoriler
Ivır zıvır

Siteyi reklamsız dolaşmak için

Arkadaşlar bizim site ve diğer tüm siteleri reklamsız dolaşabilirsiniz, Firefox kullananlar genelde bilirler ben bilmeyenler için tekrar yazmak istedim. İnternet sitelerini dolaşırken reklama maruz kalmak istemiyorsanız yapmanız gereken Firefox tarayıcı ve Adblock Plus isimli popüler Firefox eklentisini kullanmak.