Kategoriler
Blog

WordPress RSS’de görsellerin hizalanması

example-picture-in-feedWordPress’de bir konuya görseli sağ veya sola hizalanmış olarak eklerseniz eğer WordPress buna bir class atar. Bu atadığı class a sitil şablonundan şekil vererek sağ veya sola yaslanması gerektiğini belirtir.

Ancak rss akşında bu böyle olmaz çünkü rss yayınına sitil şablonu yok.

Aşağıdaki WordPress eklentisi bu bağlamda sornu çözüyor gibi görünmekte, yaptığı iş yazılarınıza WordPress'in görsel ekleme aracı ile eklediğiniz görsellerin sağ veya sola hizalı olduğunu algılayıp onu rss akşında da sağ veya sola hizalıyor. Yaptığı iş çok basit, sadece görsellere style="float:left;" veya style="float:right;" gibi bir etiket ekliyor.

Eklentinin adı: Align RSS Images
Eklentinin sayfası: wordpress.org/extend/plugins/align-rss-images

Eski wolkanca.com’da WordPress RSS’de görsellerin hizalanması veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress RSS’de görsellerin hizalanması için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.