Kategoriler
SEO

E-ticaret siteleri için Web(AMP) Stories yapmak

E-ticaret siteleri için Web Stories yapıcıları listeledik.

Web Stories, Google’ın icat ettiği AMP standardı ile tıpkı sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi herhangi bir web sitesinde Hikayeler/Stories yayınlamaya yarayan bir sistem.

SEO uzmanı olarak ben ve birçok meslektaşım e-ticaret sitelerindeürünlerini sergilemek adına ve SEO performansını yükseltmek için kullanılmasını öneriyoruz.

Bir Google Web Hikayesinin (AMP Hikayesi olarak da adlandırılır) nasıl oluşturulacağını merak ediyorsanız, cevap şudur: Bir Web Hikaye Yapıcı Kullanın.

Öncelikle sitenizde WordPress altyapısını kullanıyorsanız mutlaka Google’ın kendi çıkardığı resmi WordPress eklentisini kullanmanızı özellikle tavsiye ederim, daha fazla bilgi için: “WordPress için Google Web Stories“.

Web Hikayeleri oluşturucuları, birkaç dakika içinde ve hiçbir kod veya geliştirme becerisi olmadan ilgi çekici hikayeler oluşturmanın en iyi yoludur.

Kullanılabilir bir düzine Web Hikayesi oluşturucu vardır. Hedef kitleniz (ve Google için) için harika hikayeler sunmanıza yardımcı olacaklar.

İşte özellikle e-ticaret siteleri için ve tüm sitelerde kullanılabilecek Web(AMP) Stories yapıcılar:

AMP Stories YapıcıFiyatÜlkeSürükle bırakHazır şablonlarAnalyticsEk özellikler
AmpstorÜcretsizABSVarVarYokYok
Flash StoriesÜcretsizTayvanVarYokYokYok
Make StoriesÜcretsizHindistanVarVarYokYok
OnceÜcretsizFransaVarYokVarVar
StorifyMeFreemiumAlmanyaVarVarVarVar
tappableÜcretsizBelgiumVarYokVarYok
viqeoFreemiumRusyaVarVarYokYok
Visual StoriesFreemiumHindistanVarVarYokYok
En iyi Web Stories yapıcılar.

Bu AMP Stories yapıcılar hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki görsellere tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz:

Ampstor
Ampstor
Make Stories
Make Stories
StorifyMe
StorifyMe
viqeo
viqeo
Flash Stories
Flash Stories
Once
Once
tappable
tappable
Visual Stories
Visual Stories

Özet

Yazımızı Samuel Schmitt’in Web (AMP) Stories Builders: Complete Review makalesinden ilham alarak hazırladık, genel bilgiler ve görseller kendisine aittir.

Web Hikayeleri(Web Stories) formatı henüz başlangıç ​​aşamasında ve önümüzdeki aylarda daha fazla harika özellik sunulacak. Bu formatı benimsemeye başlamanız için hâlâ doğru zamanlardayız. İlk hikayelerinizi oluşturmanın en iyi yolu, piyasadaki AMP Oluşturuculardan birini seçmektir. Ortam web hikayelerinden geçilmeyecek hale gelmeden, kalabalıklaşmadan ilk hikayelerinize başlamanın zamanı geldi. Kolay gelsin!