Kategoriler
Blog

Bravatar

Bravatar Blograzzi forumlarında bir fikir ortaya atmıştım ve eburhan’ın bu fikri beğenip sahiplenmesi ile ortaya çok güzel bir proje çıktı. Kısaca Gravatar’dan bildiğimiz avatar sisteminin Blograzzi Api servisini kullanarak yapılmış bir versiyonu ve bu bir WordPress eklentisi. Şu anda sadece benim blogumda test ettiğim bir eklenti olmakla beraber bir kaç güne Bravatar.Org sitesinin açılması ile tüm WordPress kullanıcılarına açılacak olan bu proje tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak geliştirilmiş kar amacı gütmeyen bir güzelliktir (:
Blograzzi

Bu eklenti hakkında eburhan ve ben önümüzdeki günlerde blog.bravatar.org adresinde kullanıcıları ve merak edenleri bilgilendirip sorulara cevap vereceğiz, lütfen şimdiden sorularınız, önerileriniz ve fikirleriniz için buraya yorum yazabilir veya çeşitli iletişim yolları ile bana bildirebilirsiniz. Deneme (Beta!) aşamasında olan bu servis şimdiden tüm Türk blog küresine hayırlı uğurlu olsun.
Nelere ihtiyaç var; şimdilik aklıma gelen, bir logoya ihtiyacımız var canı sıkılan bir grafiker arkadaş Blograzzi ye bakıp Blograzzi ve avatar ı aklında hayal ederek bize logolar hazırlayabilir. Daha nice projelerde görüşmek üzere.