Kategoriler
Ivır zıvır

Windows Vista Sp1 Türkçe dil paketi

Blog Ödüllerinde dereceye giren blogların sahiplerine verilen ödüllerden biride 1 yıl süre ile lisanslı olarak kullanılabilecek Windows Vista Service Pack 1 idi. Microsoft Türkiye tarafından Promosyon olarak verilen bu Windows Vista işletim sisteminin varsayılan dili İngilizce.

Ödül almış arkadaşların işlerine yarar diye bu yazıda Windows Vista Sp1 Türkçe dil paketinden bahsetmek istedim.
Esasında zaten bu promosyon dvd nin kapağında benim birazdan yazacaklarım tamamı İngilizce olarak açıkça yazılı.

Windows Vista dil değiştirmek

  1. Öncelikle registerwindowsvistasp1.com adresine gidip elimizdeki Windows Vistayı dvd kapağının üzerindeki kodu ve e-posta adresimizi yazarak kayıt ettiriyoruz. E-posta adresinize Windows Vista Service Pack 1 ürün anahtarı gönderilecek.
  2. Hemen bir kahve alıyoruz kendimize ve Windows Vista Service Pack 1 işletim sistemini bu ürün anahtarını kullanarak keyifle kuruyoruz.
  3. Vista işletim sistemi kurulduktan sonra ilk iş şurdan Windows Vista Sp1 Türkçe dil paketini(150mb civarı) indiriyoruz.
  4. Veyahut Windows Update kullanarak da dil paketini indirebiliriz.
  5. Dil paketini bir şekilde indirdikten ve kurduktan sonra denetim masasına gidip Regional and Language Options/Bölge ve Dil Seçenekleri ne tıklayıp Keyboards and Languages/Klavyeler ve Diller sekmesinden Display language/Görüntüleme dili kısmından Türkçe yi seçiyor ve Apply/Uygula diyoruz.
  6. Uygula dedikten sonra oturumun kapanması için sizi uyaracak, tamam kapat hacım dedikten sonra Türkçe dil seçeneği aktif olacak.
  7. Ve artık hem ingilizce hem de Türkçe dil seçeneği ile kullanabileceğiniz bir Windows Vista Sp1 sahibi oldunuz.

Ben de şu anda bu yazıyı ödül olarak verilen Vista ile yazıyorum, afiyet olsun.

blog ödülleri yarışması en sonunda bitti.tam bir fiyasko ile sonuçlandı.

selçuk hocada darılmış olacak ki hala blogunda bir yazı kelam etmedi.oysa nasılda reklamını yapmaktaydı.konuşmacı olarak katılacağını söylediği organizasyonda gerilerde kaldı ve unutuldu ki
hiç bu konudan söz etmiyor.sanırım ilgi görmeyen ve beklediğini bulamayan selçuk com organizatörlere küstü.

yarışmanın başlamasından önce muhteşem,inanılmaz,iki eliniz kanda bile olsa gelin dedikleri blog ödülleri gecesi sönük ve katılımı çok düşük geçti.verdikleri hediyeler ise daha önce söylediğim gibi kıytırık çıktı.hala bunu yarışmanın ilk olmasına bağlıyorlar.

bu arada derece alan bloglara bakıyorum istisnalar hariç beyn.org,wolkanca gibi bloglar yazılarında küfürlü kelimeler barındıran,farklı olmak kaygısıyla argoya tutunmuş bloglar.

renkli blogda bir yorum okumuştum henüz yarışma başlamamıştı. arkadaşın birisi o kadar güzel tahminde bulunmuştu ki hepsi doğru çıktı.

gelecek sene bu yarışma olmayacak ve çoktan güven yitirdiler.

cem akkılıç onuncu köy
http://img133.yehhe.com/images/1068yarisma.jpg
http://renkliblog.com/blog-odullerinin-sonuclari-…
http://h-yaman.com/blog-odulleri-2008-oylamasi-ba…
http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2008/04/blo…

üsteki yoruma cevaben;
bence televizyonlarda bloglardan daha çok argo kelimeler oluyor, (: youtube kapalı olmasaydı keşke ama bizim gafoloji diye bir blogumuz sır bu iş için çalışıyor.

bi de selçuk yol yorgunudur herhalde acele etmeyin (:

şunuda hatırlatıyım vista sp 1 çok gerekli bir şey değil eğer ki kopya vista kullanılıyorsa ve bir takım crack yöntemleri ile etkinleştirildiyse sp 1 kurulumundan sonra bu crack ların hiç biri işe yaramaz haa çözümü nedir? cracktan sonra tüm güncellemeleri yapmak sp1 kurmamak 🙂

nasıl yanii vista işletim sistemi değil mi verdikleri eğer ki sadece windows vista sp1 verdilerse ki türkçe bile değil çümbüşü gör öyle bir dalga geçerim ki sokağa çıkamaz bunlar

bu dedigin olmuyor yuklenmiyor hata veriyor ultimate olmasi sart mi

merhaba iyi günler, benim pc compitör programi windows vista home premium sp1 32-bit ingilizce yazilimlidir ,benim sorunum acaba turkce tam versiyon sürümünü microsoft paketli lisanli orijinal dvd rom olarak satin almak istiyorum, benim pc bilgiseyarima windows vista home premium sp1 32.bit versionu icin tüm dil paketli hangi versionlu ve sürüm adini tsöylerseniz yardimci olursaniz cok tesekkür ederim, saygilarimla ender