Kategoriler
Ivır zıvır

Nokia telefonlarında Silverlight desteği vermeye hazırlanıyor

Flash şu anda özellikle web animasyonları konusunda kuşkusuz piyasanın lideri. Ayrıca Nokia'nın bazı telefonlarda verdiği Flash desteği ise gerçekten önemli bir adımdı. Silvelight ise Microsoft'un flash ile aynı kategoride yarışacak olan uygulaması.

Microsoft'un işletim sistemlerindeki hakimliği, Silverlight kullanımını yaygınlaştırmak için de kullanılabilir. Bununla yetinmeyecek olan Microsoft, Nokia'yla ortak çalışarak ilk etapta Symbian telefonlarda, daha sonra de 40 serisi telefonlarda ve İnternet tabletlerinde Silverlight desteklemeye hazırlanıyor. Microsoft Silverlight'da beklediği başarıyı yakalayamamışken Symbian'ın %67lik kullanım oranıyla önde olduğu düşünülürse; Silverlight, Flash ile yarışında bir adım daha yaklaşabilir.

Kuşkusuz şu anda piyasanın lideri açık ara fark ile Flash. Fakat Silverlight ile yapılan işler de gerçekten çok kaliteli. Örneğin "Halo videosu" gerçekten görülmeye değer ve kaliteli bir işti. Dosya boyutunun sadece 2MB'dan az olması da gerçekten çok etkileyiciydi. Ayrıca Microsoft'un Tafiti isimli arama motoru ise yine Silverlight ile yapılan güzel işlerden birisi.

Kaynak: Nokia

Eski wolkanca.com’da Nokia telefonlarında Silverlight desteği vermeye hazırlanıyor veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Nokia telefonlarında Silverlight desteği vermeye hazırlanıyor için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.