Kategoriler
Teknoloji

Windows 7 USB DVD Download Tool

Bu ufak yazılım(Windows 7 USB DVD Download Tool) Microsoft Store da yayınlanmış, DVD sürücüsü olmayan bilgisayarlar için düşünülmüş bir araç. Bildiğiniz gibi Windows 7 bir adet DVD diski ile satılıyor, bu yazılım ile Windows 7 DVD iso dosyasını boot edilebilir halde USB diskinize(en az 4gb olmalı) veya DVD medyaya yazmanızı sağlıyor.

iso dosyası(prg: UltraISO) CD/DVD diskin sabit diske alınan birebir kopyasıdır ve çeşitli programlar ile bu dosyaları CD/DVD ye yazdırabiliriz. Bizim yaptığımız dosyayı birebir özellikleri ile USB flash diske yazdırmak ve bu flash disk ile bilgisayarı başlatıp Windows u kurmak.

Needen?
Optik sürücüsü(DVD-room) olmayan bilgisayarlarda kullanılır.
İşlem sadece 4 adımdan oluşuyor, sadece bir adet Windows 7 DVD iso dosyasına ihtiyacımız var bunu da varsa DVD niz onu iso olarak bilgisayarınıza kopyalayın yoksa internetten indirebilirsiniz. Yapmamız gerek Windows 7 USB DVD Download Tool(946 KB) isimli programı indirmek, indirdikten sonra programı kurun ve çalıştırın.

Programı çalıştırdığınızda ilk ekran Windos 7 DVD iso dosyanızı gözat dan bulup göstermek.

İkinci adımda devam dediğiniz de size USB ye mi yoksa DVD ye mi yazdıracağınızı soracak.

Seçeneğinizi seçtikten sonra görünen ekranda yazdırmak istediğiniz diskin özellikleri görünecek.

USB diski seçtiyseniz diske format atacağı için disk üzerindeki tüm veri silinecektir.

Formattan sonra iso dosyanızdaki Windows 7 yi diske birebir orijinal boot edilebilir olarak yazacaktır.

İşlem bittikten sonra USB diskinizi tüm bilgisayarlarda Windows 7 diski gibi kullanabilirsiniz. Diskinizin hızına bağlı olarak optik sürücünüzden daha hızlı kurulduğunu söyleyebilirim, harici harddisk üzerinde yaparsanız süper hızlı Windows u kuruyor.

Ve aşağıda gördüğünüz gibi USB diskimiz artık Windows 7 diski olarak biçimlendi, bilgisayarı USB disk ile başlatıp kurulum yapabilirsiniz.

İşlemleri yaparken kullandığım işletim sistemi Windows Xp 32 bit(x86), .NET Framework 2.0 kurulu, ikiye bölüme ayrılmış 64GB Usb disk, Windows 7 (x86) (Microsoft-Windows-7-All-Versions-DVD) iso dosyası.

Bence işletim sistemi bir seçenek olarak DVD yerine aynı fiyat ile USB disk halinde satılabilirdi yurtdışında böyle yapılıyor olabilir ben burada görmedim.

İyi çalışmalar.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Windows 7 USB DVD Download Tool başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.