Kategoriler
Teknoloji

Windows da fontların programların açılma ve çalışma hızına etkisi

Windows’unuzu nasıl hızlandırırsınız yazıları eski bilgisayar dergilerinde çok vardı, püf noktaları zart zurt. O dönemler henüz Internet ve sosyal ağlar bu kadar yaygın değilken çok dergi alırdık, hele ki iPhone ve iPad yokken bir düşünün, ne günlermiş. Diyorum zaten 20 sene sonra 20 yaşında olmak isterdim kesin marsa ilk ayak basan Türk olmayı ben isterdim […]

Kategoriler
Teknoloji

2 yeni Windows 7 teması

Microsoft Windows sitesinde 2 yeni Windows 7 teması gördüm, güzeller gerçekten. Bu iki tema paket resmidir, komple tema paketidir yani masaüstü resminden diğer her görseline kadar hemen hemen değişiyor.

Kategoriler
Teknoloji

Windows 8

Windows 8 Developer Preview adı ile download edilip kurulabiliyor, ben geçengün kurdum ve şu an kullanıyorum, Windows 7 den geçtim herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Driverlar tamamen Windows 7 ile aynı. Hybrid Boot özelliği var, bilgisyar çok hızlı kapanıyor ve açılıyor. Başlat menüsü yok veya değşik diyelim o kısım sanki tablet bilgisayarlar için yapılmış, aslında kullanınca […]

Kategoriler
Teknoloji

Bilgisayarı otomatik zamanlama ile kapatmak

Bilgisayarı otomatik olarak kapatmak istediğimiz durumlar olabiliyor, örneğin ofiste bilgisayarı açık bırakıp çıkarız o bilgisayarın bir işi vardır ve gece saatlerinde işi bitecektir bu durumda bilgisayarı otomatik olarak kapanması için programlamak iyi fikir. Bunu yapmak için basit programların yanı sıra aşağıdaki gibi bir kısa yol komutunu kullanabilirsiniz.

Kategoriler
Teknoloji

Windows 7 Service Pack 1 çıktı

Microsoft Windows 7 SP1’i yayınladı. Windows 7 SP1 Türkçe güncellemesi dün Windows Update de göründü indirmek isteyenler Windows Download Center dan da indirebilirler, içerisinde güvenlik ve Windows’un stabil, daha hızlı çalışmasına yönelik geliştirmeler, bazı donanımlara yönelik iyileştirmeler bulunuyor.

Kategoriler
Internet

Yeni Windows Live Essentials(Messenger) 2011 Türkçe indirilebilir

Windows Live Essentials 2011 artık Türkçe olarak da indirilebiliyor. http://explore.live.com/worldwide-downloads adresinden gidip Türkçe seçeneğinden indirip deneyebilirsiniz. Benim bilgisayarımda uzun süredir İngilizce beta sürümü vardı şimdi ben de Türkçe sürümünü yükleyip deneyeceğim. Daha fazla açıklama http://www.yeniwindowslive.com/blog/?p=171

Kategoriler
Ivır zıvır

Windows çalıştır komutları

Klavye kısa yol tuşları hakkında bir yazı yamıştık şimdi de Başlat/Çalıştır dan açılan pencereye yazılabilen bazı komutları ekleyelim. Aslında evet zor yol gibi görünüyor ama bazı çalışmalarda bunları kullanmak daha kullanışlı ve hızlı olabiliyor. Aşağıdaki komutların bazıları Windows 7 de olmayabilir Xp için yazılmış fakat çoğu Windows 7’de de çalışıyor.

Kategoriler
Internet

Internet Explorer 8 kazandırıyor kampanyası

Internet Explorer 8 üzerine “özel araç çubuğu” nu kuran ve gün içerisinde en çok web sitesi ziyaret eden 3 kullanıcıya Microsoft laptop veriyor. Hergün 3 kullanıcı Microsoft Windows 7 yüklü Laptop kazanacaj. Google reklamları ile habedar oldum.

Kategoriler
Teknoloji

Lastfm ses kartı hatası düzeltmek

Hata adı: Your soundcard is either busy or not present. Try restarting the application. Türkçesi: Ses kartınız meşgul ya da yok. Last.fm scrobbler yazılımını kullanıyorsanız bu hata ile karşılaşmış olabilirsiniz, Windows 7 de çoğunlukla bu hataya rastlanmakta. Sorunun nedeni programın Windows 7 ile uyumsuzluğu, bazıları Windows Vista ile de karşılaştığını söylüyor ben sadece Laptopumda Windows […]

Kategoriler
Teknoloji

Bootable USB bellek yapmak

Bir önceki konuda Windows 7 kurulum DVD sinin işini yapan USB disk olulşturduk. Burada da Windows XP ve başka ne istenirse bilgisayarı boot edebileceğimiz bir programı yazayım. Konunun benim için kaynağı donanımhaber forumu ve wimb.winbuilder.net dir.