Kategoriler
Blog

Website vs Blog – 2004-2012 trend

Ben şu an yazmakta olduğun ve okuduğunuz bu WordPress bloguna(wolkanca) ile 2005-2006 da yazmaya başladım, blog ile 2002-03 civarı tanışmıştım sanırım bu tarihler mevzusunu çok sevmiyorum hem yaşlandığını hissediyorsun hem de sanki sidik yarıştırma kokusu alıyorum bazen laf açılınca.

Taş devrinde o duvara ilk çizen adam da böyle yapmış mıdır, yapmıştır abi, ya da düşünsenize ilk insan Adem benim ulan 🙂 uzatmıyorum tamam. bknz: Ben interneti Türkiye’ye getiren adamım.

Website // Blog - Zaman İçinde Gösterilen İlgi

Website ile Blog arasındaki trend grafiğine bakınca da işte benim de tahmin ettiğim o tarihlere denk geliyor kırılma. via: http://www.google.com/insights/search/#q=blog%2Cwebsite&cmpt=q

Bu postu neden ekledim? Bilmiyorum valla sen oku diye eklemediğim kesin, not olsun işte.

Sevgi, barış, aşk.

Bu postu(sayfa,yazı,girdi,kayıt,entry) neden eklediğimi hatırladım.
Ama şimdi yazarken yeniden unuttum.
Bir daha hatırlarsan hemen o an Twitter a göndereceğim.

Dur şimdi yeniden hatırladım.

Dünya tarihinin web üzerinden tutulacağı konusunda fikirlerim vardı ona alt yapı hazırlıyorum kafama göre not hesabı. Bizden yüzyıllar sonra yaşayan insanlar/tarihçiler(yada o zaman ismi ne olursa) 21. yüzyılı toprak altından incelemeyecekler bizim şu an geçmişi incelediğimiz gibi arkeoloji toprak altında değil bu web denen ağ üzerinden araştırılacak. Belki bir veri ambarı oluşacak tüm ağ oraya kayıtlı kalacak örneğin şu web.archive.org un daha gelişmişini düşün.

Öyle yani.

Şimdi okullu oldum. Şu diploma olaylarına girip hemen çıkmak isterdim maaşıma yansır yani o babda, yoksa başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum, belki biraz daha İngilizce ve birkaç metot bunlardan gayri yalan.

Peace.