Kategoriler
Blog

“Blog” kelimesi Türkçe olsun

Evet sizlere Türk Blog Yazarları toplantısının her geçen zamanda daha güzel paylaşımlarda ve güzel fikirlerde ilerlediğini söylemek istiyorum. Bu seferki toplantımızda daha güzeldi ve yine TEK BAYAN bendim 🙂 Artık bayan blogcunun da gelmesini istemiyorum (kıskaaanç 😛 ). Böylesi daha güzel. Çatlayın siz 😀

Ayrıca ilk toplantıda da bahsetmeye çalıştığım ama silik kalan Blogcu Forumu projesine bu sefer destek geldi. Galiba somut birşeyler bekliyorlardı 🙂 Ayrıca toplatıdan sonra bazı blogcu arkadaşlarla yemeğe gittik (tabi ben tatlı yedim. Eh vejeteryanlık işte ama olsun karnım aç değildi zaten iyi oldu tatlı).

Konularımızda bu sefer çok fazla Google geçmedi. Onun yerine Bilişim Hukuku, Blog Ödülleri ve “blog” kelimesi için alternatif Türkçe kelimeler aldı.

Her neyse gelelim asıl meseleye. Biz toplantıda bir konu üzerine yoğunlaştık ve bu konu için ilk adımı da attık. Sağolsun Kaan arkadaşımız bir alan oluşturdu bunun için. Tabi bu fikir Erdem ve Kaan’dan geldi. Peki ama konumuz ne? Konumuz “blog” kelimesinin Türkçeleşmesi. Yani “blog” kelimesi için alternatif kelimeler üreterek ve seçim yaparak Türk blog (şimdilik blog demem gerek) yazarlarını bu konuda teşvik edip yeni bulunan ismi standartlaştırmak.

Peki siz blogculara ne düşüyor. tabii ki şuraya tıklayıp “blog” kelimesi için düşündüğünüz Türkçe alternatif kelimeyi paylaşmak.

Ben hâlâ düşünüyorum. Ama güzel birşeyler çıkacak diye de ümitliyim.