Kategoriler
Teknoloji

Uzaydan İstanbul u twitledi

Uluslararası Uzay İstasyonunda kablosuz internet bağlantısı bulunmakta ve astronotlar bu internet bağlantısını kullanıyorlar, son günlerde özellikle Twitter’a gönderdikleri mesajlar ilgi çekiyor.
Soichi Noguchi: Uzaydan İstanbul u twitledi

En son Japon astronot Soichi Noguchi’nin Twitter’a gönderdiği fotoğraf ve mesajlar çok ilgi çekti, Japon astronot Soichi Noguchi uzaydan çeşitli fotoğraflar çekip Twitter’a gönderiyor, İstanbul’u da uzaydan çekip gönderen Soichi Noguchi "İstanbul, Batı’nın Doğu’yla birleştiği nokta" mesajı ile bu fotoğrafı paylaştı. Soichi Noguchi dostumuzun Twitter’da 85bin civarı takipçisi var: twitter.com/astro_Soichi

Barack Obama, geçenlerde Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) telefonla bağlanarak başarılarından dolayı Soichi Noguchi ve diğer astronotları tebrik etmiş. Obama, astronotlarla gurur duyduğunu söylemiş. Başkan’ın telefonu karşısında oldukça mutlu olan Noguchi, Obama’ya tek şikayetlerinin "yalnızlık" olduğunu söylemiş.

Görüldüğü gibi bizimkiler komple yok hastaneye giremedi, yok hakimdi savcıydı, baylozu bilmem neyi dizi gibi takılırken elin adamı uzaydan sizi dizi gibi izliyor, hey yavrum hey.